Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANOM MP 610 PIXMA - rozjaśniona część wydruku

darek196969 23 Sie 2017 19:00 525 3
  • #1 23 Sie 2017 19:00
    darek196969
    Poziom 9  

Witam. Od jakiegoś czasu moja drukarka drukuje w dziwny sposób tz. jedna linijka tekstu jest wydrukowana normalnie a dwie następne są jaśniejsze. Wygląda to tak jakbym, co drugą linijkę napisał wytłuszczonym drukiem dzieje się tak, jeśli chodzi o orientację pionową. Zaś, jeśli chodzi o orientację poziomą to powstają wtedy swego rodzaju kolumny, tz. jeśli weźmiesz kartkę A4 z wydrukowanym tekstem i co druga linijka jest ciemniejsza (normalna) i przekręcisz ją jak w orientacji poziomej to wygląda to jakby kolumny. Próbowałem już udrażniać głowicę i nic to nie dało. W załączniku wstawiłem test głowicy drukującej. Wiem, że wygląda jakby głowica była zatkana, ale, chodzi mi raczej o te paski poszczególnych kolorów. Zanim zaczęła źle drukować to te paski były jednolite a nie w połowie ciemne i jasne. Może ktoś coś wie na ten temat to byłbym wdzięczny i z góry dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc.CANOM MP 610 PIXMA - rozjaśniona część wydruku

0 3
  • #2 23 Sie 2017 19:31
    Nandish
    Poziom 18  

zaschnięty tusz głowica do czyszczenia. Ja robię to tak:
    kupuję 1 litr wody destylowanej
    odlewam 0,5 litra do czystego czajnika i zagotowuję.
    jeszcze gotującą się wodą powoli polewam spód głowicy tuszu, aż wyleję połowę wody (0,25l) potem tak samo druga głowica (ponownie gotuję wodę) Sprawdzone i na pewno działa (nic nie uszkodzisz jeśli będziesz polewał tylko głowicę) Nie znam Cię, wiec napiszę tylko, że robisz to na własną odpowiedzialność :)
    Od lat stosuję tę metodę i uważam, że jest rewelacyjna. Pozdrawiam

0
  • #3 24 Sie 2017 16:20
    darek196969
    Poziom 9  

Cześć, ja nie stosuję gorącej wody. Nie znam się za bardzo, ale woda i w dodatku gorąca to nie dla mnie. Dawno temu miałem problem z zsychającym tuszem (niebieski) z „aktiv jeta” i wtedy kupiłem ćwiartkę spirytusu moczyłem głowicę przez 15 min. Potem wziąłem strzykawkę i przepłukałem każdą dyszę. To było jakieś siedem i pół roku temu i od tamtej pory drukarka śmigała jak trzeba. Jakiś czas temu znajoma poprosiła mnie żebym wydrukował jej ulotki jakieś 200 stron (nie wszystkie na raz) i od tamtej pory właśnie tak się zrobiło. Najbardziej interesuje mnie, dlaczego na teście głowicy drukującej te paski w połowie są normalne a druga połowa jest jaśniejsza. Normalnie te paski powinny być jednolite tak jak pierwszy niebieski. W drukarce Canon MP610 jest jedna głowica chyba, że czegoś nie wiem. Dzięki pozdrawiam.

0
  • #4 30 Sie 2017 13:04
    darek196969
    Poziom 9  

Myślę, że trzeba zamknąć. Nikt chyba nie chce reanimować trupa, ja spróbowałem
    teraz już w ogóle nie drukuje, więc nie ma sensu tego ciągnąć. Próbowałem wodą, bo spirytus też nic nie dał, choć po spirytusie jeszcze drukowała. Teraz po wodzie już całkiem padła. Miałem takie przeczucie, że woda i elektronika w parze nie idą. Więc zamknijmy ten temat. Pytanie, co w zamian takiej chyba już nie trafię 9 lat i tylko niebieska dysza zapchana i raz zacięła się kartka. Szkoda.

0