Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Afcio 2027 wciąga kartki

salonorion 23 Sie 2017 19:54 432 8
  • #1 23 Sie 2017 19:54
    salonorion
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z drukarką Ricoh Afcio 2027. Wciąga kartki przy ułożeniu papieru poprzecznym tak jak na zdjęciu poniżej.

Przy ułożeniu wzdłużnym czyli takim jak na zdjęciu poniżej - nie wciąga.

Wciąga kartki w miejscu na zdjęciach poniżej, za każdym razem dokładnie w tym samym miejscu.
    Ricoh Afcio 2027 wciąga kartki Ricoh Afcio 2027 wciąga kartki
    Co zrobiłem : zdemontowałem cały tor prowadzenia kartek czyli od fusera do samej góry, wyczyściłem każda rolke, wałek oraz czujniki, na początku myślałem że to wina jednej z roleczek z gąbki bo obracała się lużno podkleiłem ją ale to nie pomogło. Zdemontowałem tę górę z której wyjeżdżają kartki i zostawiłem tylko podłączenie do czujnika i diody i drukowałem bez tego , poniżej zamieszczam zdjęcie na jakiej wysokości zatrzymuje się kartka (powtórzę tylko że jak papier jest ułożony w podajniku tak jak na drugim zdęciu to kartka się nie zatrzymuje)
    Poniżej na zdjęciu bez górnej części też zatrzymuje kartki. Co mogę zrobić - w której części leży problem?

0 8
  • #3 23 Sie 2017 21:21
    salonorion
    Poziom 9  

Ten jeden ogranicznik tylny jest przykrecony śrubka na stałe a przesuwa się ten z przodu, w tej pozycji ona drukowała dopóki nie zaczęła wciągać kartek.

0
  • #5 23 Sie 2017 21:51
    salonorion
    Poziom 9  

Kartka jest gładka żadnych zadarć, rozumiem że chodzi Ci o to żeby ustawić papier na środku, jak tak to jutro sprawdzę.

0
  • Pomocny post
    #6 23 Sie 2017 22:07
    gregoryse
    Poziom 15  

Tylko na środku, tak jak ustawiłeś nie ma prawa to działać. Jak wyciągniesz blachę na której się podnosi papier to zrozumiesz jak to powinno działać. Podglądnij drugą szufladę.Pamiętaj o przestawieniu kółeczka na szufladzie po prawej stronie.

0
  • #7 23 Sie 2017 22:20
    salonorion
    Poziom 9  

OK dziękuję za rady jutro przestawię tę tace do papieru , ustawię na środku i sprawdzę, nie wiem tylko o jakie kółeczko przy szufladzie Ci chodziło.

0
  • #8 23 Sie 2017 22:41
    gregoryse
    Poziom 15  

Po prawej stronie na przodzie szuflady jest kółeczko zielone gdzie ustawiasz ułożenie papieru. Graficznie musi odpowiadać ułożeniu papieru w szufladzie. Najlepiej sprawdź na ekranie dotykowym przy kopiowaniu.

0
  • #9 25 Sie 2017 09:56
    salonorion
    Poziom 9  

Dziękuję za podpowiedzi mieliście obaj panowie racje , kartki powinny być pośrodku, jeden z ograniczników co się przesuwają był ułamany i dlatego ktoś go przykręcił na śrubkę, posklejałem go wtopiłem w niego kawałek drutu i teraz się trzyma i przesuwa prawidłowo, tematu nie zamykam jeszcze bo drukarka jeszcze do końca nie zrobiona. Na te kółeczko co ustawia się położenie papieru to nie zwróciłęm uwagi, ustawiłęm tak jak ma być , jeszcze raz bardzo dziękuję.

Dodano po 12 [godziny] 24 [minuty]:

Mam jeszcze jeden problem z tą drukarka, próbuję wejść w menu administratora żeby ustawić nowy numer IP, wciskałem każdy przycisk wchodziłem w menu serwisowe ale tam nie ma tych ustawień czy może ktoś podpowie jak wejść do tych ustawień sieci ?

Dodano po 6 [minuty]:

Już nieaktualne znalazłem to w końcu :)

0