Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam amplitunera (5.1) do salonu - BT, USB, CD, HDMI

mkedzior 24 Aug 2017 11:25 762 4
 • #1
  mkedzior
  Level 9  
  Witam,

  Szukam do swojego salonu aplitunera (nowego lub używanego), który zebrałby mi dźwięk z kilku urządzeń + sam był też źródłem.

  Kilka informacji:
  - całość byłaby w salonie wielkości 5.5x6.5m
  - mam już zamontowane 4 głośniki w suficie (2 drożne, 6.5", moc max.: 100W, Moc RMS: 45W, Pasmo przenoszenia: 80Hz - 20kHz)
  - dodatkowo mam subwoofer i głośnik centralny z poprzedniego zestawu kina domowego
  - mam również zamontowane takie same głośniki (2 szt.) w kuchni obok oraz w łazience (1 szt.), które również chciałbym podłączyć do tego amplitunera
  - chciałbym w przyszłości wyciągnąć również 2 przewody przez ścianę z salonu do ogrodu :) i tam podpiąć 2 głośniki
  - najczęściej służyłby do oglądania czegoś na TV (Netflix i inne), dosyć często do słuchania muzyki (BT, USB, radio), czasem go pogrania na konsoli
  - nie jestem audiofilem, a nawet wręcz przeciwnie - słoń nadepnął mi na ucho ;)  Wymagania:
  - obowiązkowo Bluteooth
  - obowiązkowo CD (z MP3)
  - opcjonalnie DVD
  - obowiązkowo USB
  - obowiązkowo radio
  - 3-4 gniazda HDMI (do zewnętrznych źródeł dźwięku - poniżej)

  Źródła dźwięku:
  - TV
  - Xbox
  - Dekoder nc+
  - te wbudowane (BT, USB, CD, radio)

  Nie mam pojęcia ile taki sprzęt z takimi wymaganiami może kosztować. Ale może spróbuję (i się nie ośmieszę), że chciałbym wydać na to max. 2000 PLN, a najchętniej to bliżej 1500 PLN. Tak jak pisałem na początku - może to być sprzęt zarówno nowy (pewnie wtedy z niższej półki choć może z nowszymi technologiami) jak i używany (pewnie lepsza półka, ale może starsze technologie).

  Polecicie i podpowiecie coś? :) A może jednak zupełnie inne rozwiązanie niż amplituner?
 • #2
  PromatAudio
  Level 18  
  Za 2tys kupisz nowy Onkyo TX-NR656 - jest to model 7 kanałowy, czyli oprócz salonu (5.1) masz wolne dwa kanały do zasilenia jednej strefy (kuchnia). Aby zrobić 3 strefy potrzebujesz ampli 9 kanałowy a to już nie ten budżet (nawet w używkach). Do tego musisz policzyć napęd CD/DVD/BD...
  Alternatywą jest multiroom bezprzewodowy (Fire Connect, PlayFi, Music Cast) ale to nowość i znacznie przekroczy twój budżet...
 • #3
  mkedzior
  Level 9  
  PromatAudio wrote:
  Za 2tys kupisz nowy Onkyo TX-NR656 - jest to model 7 kanałowy, czyli oprócz salonu (5.1) masz wolne dwa kanały do zasilenia jednej strefy (kuchnia). Aby zrobić 3 strefy potrzebujesz ampli 9 kanałowy a to już nie ten budżet (nawet w używkach).


  Dzięki za podpowiedź.

  A powiedz mi (choć to może bluźnierstwo), czy możliwe jest, żeby do np. 2 kanałów głośników (np. przednich) podpiąć dodatkowo głośnik z kuchni czy łazienki? Bo zastanawiam się, że skoro i tak 9.1 to wielki budżet to może i z 7.1 zrezygnować na rzecz 5.1 - aby jednak trochę koszt obniżyć? Czy jednak to rzecz, której się kompletnie nie powinno robić?

  PromatAudio wrote:
  Do tego musisz policzyć napęd CD/DVD/BD...


  Jak rozumiem ciężko będzie znaleźć amplituner z wbudowanym napędem? To kwestia ceny czy jednak teraz, że nie robi się raczej takiego zestawu?
 • #4
  mkedzior
  Level 9  
  A co sądzicie o takim sprzęcie - Denon AVR-X1300W?
 • #5
  PromatAudio
  Level 18  
  Kinowych amplitunerów z wbudowanym napędem nie znajdziesz. Są tylko stereofoniczne.
  Wspomniane Onkyo zapewnia również opcje bezprzewodowe, więc najprościej zrobić 5.1 w salonie plus jedna strefa (kuchnia) a do łazienki w przyszłości zastosować głośnik bezprzewodowy FireConnect. Nieco tańszą alternatywą jest model TX-NR555.