Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PHP] [MYSQL] Wykres - Dane

mickey19 24 Sie 2017 12:12 846 7
  • #1 24 Sie 2017 12:12
    mickey19
    Poziom 4  

Witam,
    jestem początkującym w programowaniu.
    Chce zrobić taki wykres na swojej stronie jak tutaj: http://ajax101.com/tutorial-highcharts-3-lines-or-series-with-mysql/
    Czy dało by się przerobić ten wykres na dynamiczny?
    Oraz przy obecnym rysowaniu i odswiezeniu nowe dane dodaje mi z lewej strony wykresu, jak zrobić aby byly dodawane z prawej?

0 7
  • #2 25 Sie 2017 10:53
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Drogi kolego.
    1. Na tej stronie 'jak tutaj' ma kolega podane dokumentnie wszystko co jest potrzebne do stworzenia takiego wykresu.
    2. Ten wykres jest tworzony dynamicznie-> jest uzupełniany przez nowe dane znajdujące się w bazie danych, za każdym razem gdy strona jest odświeżana.
    3. Dane mogę być pokazywane w dowolnym 'kierunku'. To kwestia posortowania danych w trakcie lub po odczycie z bazy danych.

0
  • #3 25 Sie 2017 11:00
    mickey19
    Poziom 4  

arnoldziq napisał:
    Drogi kolego.
    1. Na tej stronie 'jak tutaj' ma kolega podane dokumentnie wszystko co jest potrzebne do stworzenia takiego wykresu.
    2. Ten wykres jest tworzony dynamicznie-> jest uzupełniany przez nowe dane znajdujące się w bazie danych, za każdym razem gdy strona jest odświeżana.
    3. Dane mogę być pokazywane w dowolnym 'kierunku'. To kwestia posortowania danych w trakcie lub po odczycie z bazy danych.

A wiesz moze jak zrobić aby wykres odświeżał się sam po kilku sekundach bez konieczności odswiezania calej strony?
    Wiem ze mozna przez Ajax ale jak to wygląda w kodzie gdy w bazie danych nie ma ID ?

0
  • #4 25 Sie 2017 11:21
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

mickey19 napisał:
    A wiesz moze jak zrobić aby wykres odświeżał się sam po kilku sekundach bez konieczności odswiezania calej strony?

Wystarczy co pewien czas odświeżyć dane wykresu.
    mickey19 napisał:
    Wiem ze mozna przez Ajax ale jak to wygląda w kodzie gdy w bazie danych nie ma ID ?
    W podanym przykładzie także nie ma żadnego ID. Jeżeli danych jest dużo, to wystarczy zmodyfikować zapytanie aby czytało tylko ostatnie 10, 20, czy 30 rekordów. I tylko one będą wyświetlone na wykresie.

0
  • #5 25 Sie 2017 12:33
    mickey19
    Poziom 4  

[quote="arnoldziq"]

mickey19 napisał:

Wystarczy co pewien czas odświeżyć dane wykresu.

Czyli gdzie takie odswiezanie dodac w powyzszym przykladzie? w pliku dane.js? czy index i jakis skrypt? jestem zielony w tym, a zalezy mi zeby wykres sie odswiezal na stronie sam co jakis czas

0
  • #7 25 Sie 2017 22:15
    mickey19
    Poziom 4  

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Rozumiem że chodzi o ten kod? Jak go użyć w tym kodzie?
    Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodano po 9 [godziny] 8 [minuty]:

ktos pomoze? pilne :)

0
  • #8 30 Sie 2017 22:47
    mickey19
    Poziom 4  

arnoldziq napisał:
    Tutaj jest dobry przykład "samo odświeżającego" się wykresu : https://www.highcharts.com/demo/dynamic-update/sand-signika
    Masz tam podany skrypt, który go generuje. Musisz tylko zmodyfikować zawartość funkcji 'series', aby dostosować go do swoich potrzeb.

Czy pomógł byś mi to zmodyfikować?

0