Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic NV-F70HQ - widzi kasetę której nie ma

24 Sie 2017 14:22 2631 12
  • Poziom 15  
    W kwestii naprawy magnetowidów jestem laikiem.
    Kieszeń została wepchnięta bez kasety, magnetowid ją wycofał. Po ponownym włączeniu stwierdza że ma
    kasętę włącza się silnik po ok 2s słychać prztyknięcie elektromagnesu po następnych 2-3s wyłącza się.
    Wcześniej magnetowid pracował prawidłowo.
    Jak można wycofać,zresetować windę magnetowidu ?
    Gdzie znajdują się czujniki kasety ?
    Proszę pomóżcie.
    Pozdrawiam.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Próbowałem znaleźć wciśnięty bolec w obrębie kasety z mizernym skutkiem.
    Wskaż mi obszar poszukiwań. Wrzucam może słabej jakości fotki. Może wystarczą.
    Dzięki za odzew i pomoc.
    Panasonic NV-F70HQ - widzi kasetę której nie ma Panasonic NV-F70HQ - widzi kasetę której nie ma Panasonic NV-F70HQ - widzi kasetę której nie ma Panasonic NV-F70HQ - widzi kasetę której nie ma
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 27  
    Z tego co pamiętam jest tam mechanizm typu GG- 2. Jeden z bardziej skomplikowanych. Przy wepchaniu kieszeni kasety mogły się poprzestawiać zębatki mechanizmu. Bez schematu jak mechanizm złożyć sobie nie poradzisz. Co to za mechanizm zdjęcie od spodu. można zdjąć windę włączyć i zobaczyć reakcję. Powrotne założenie windy też nie jest takie proste. Dlatego schemat. Kolego wyżej nie wprowadzaj w błąd. To są okolice głowicy kasującej. To co zaznaczyłeś to rodzaj sprzędła, hamulca, napinacza. Różnie się to nazywa.
  • Poziom 15  
    Zdjęcie od spodu mechanizmu.
    Doczytałem że były wersje z 1 lub 2 paskami napędowymi.
    Panasonic NV-F70HQ - widzi kasetę której nie ma
  • Poziom 23  
    szpoak napisał:
    Nie ja zaznaczałem strzałkę. Moja wina. Taką fotę w google wygrzebałem. Ja zaznaczyłem tylko czerwonym kółkiem. W Panasonicku bardzo podobnie wygląda zabudowana dioda podczerwona. Chciałem się upewnić czy ten model na boku też coś takiego ma.

Kolego pomyliłeś dwa różne magnetowidy jak i producentów. Hitachi miały się do Panasoników jak kaktus i tulipan. To tak na wstępie.
    Jest to mechanizm typu G z późniejszymi zmianami, można go spotkać w poczciwych NV-J35 ( mam go do dzisiaj - sprawny ).
    Przede wszystkim trzeba pamiętać, że:
    1. Winda kasety musi być opadnięta ( jest tam przełącznik - suwak, przy przesuwaniu windy słychać charakterystyczny " klik".
    2. Mechanizm musi być ustawiony w pozycji " stop", ale z opuszczoną windą.
    Teraz sprawa najważniejsza. wszystkie zębatki jak i dźwignie mają znaczniki w postaci dziurek, które muszą pokrywać się z dziurkami w płycie chasiss w lini prostej. Znacznik na przełączniku switch mode musi pokrywać się z obudową.Kiedy to wszystko jest idealnie ustawione, można założyć kieszeń kasety z opuszczoną windą.
  • Poziom 15  
    Proszę o jakiś schemat mechaniki z nazewnictwem elementów.
    Znalazłem servis manual -niestety sama elektronika.

Pamiętam też że wystarczyło nieznacznie wsunąć kasętę żeby silnik pociągnął ją dalej, następowało
    nawet włączenie magnetowidu. Obecnie takiej reakcji nie ma.

Doszedłem już że kieszeń to boczne czarne plastiki z prowadnicami dla windy ciągniętej przez zębatkę
    prostą napędzaną szarym kółkiem.:)

Korzystam nie wiem czy słusznie z tego wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=854283#854283

"obracaj capstain za pomocą koła CENTRE PULLEY(duże z otworami)"
    Obracając wciągam windę i opuszczam oraz dwie dźwignie wyciągają taśmę w kierunku nieruchomej
    głowicy audio czy to jest pozycja stop1 (chyba są dwie pozycje stop-z tego co doczytałem).
  • Poziom 23  
    Tak jak opisałem w poście powyżej, wszystkie kółka zębate ( mają znaczniki w postaci otworków) ustawione są w pozycji " stop" z opuszczoną windą kasety. Zamieszczam wybrane scany mechaniki ( nie są najlepszej jakości ), ale po kolei :
    rys 58 ( lewy dolny róg ) - strona 1-25, pokazuje ustawienie względem siebie dolnych kółek i dźwigni
    rys 59 ( prawy górny róg )-strona 1-26, pokazuje ustawienie względem siebie przełącznika switch mode, ślimaczka ( Pinch Cam),dolnego kółka ( Pinch Speed Down Gear ) , Sub Cam Gear oraz czarnego kółka ( Connection Gear ), którego obrót powoduje przesuw kieszeni kasety.
    Kiedy tak ustawimy wszystkie kółka ( pamiętaj o wyczyszczeniu przełącznika funkcji ), możemy założyć kieszeń z opuszczoną windą.

P.S. Mam na zbyciu podobny mechanizm, jakby ciebie interesował to pisz na PW.
  • Poziom 20  
    O stary poczciwy mechanizm G2(choć w twojej wersji G2-2)o ile dobrze pamiętam.Ustawiałem go milion razy-to taka zegarmistrzowska robota-sprzęt leciwy więc Mode Select Switch do czyszczenia lub wymiany.Bez tego poprawne ustawienie mechanizmu powoduje ponowne jego przestawienie niekiedy po włożeniu kasety od razu na niekiedy po kilku razach.Do tego sprawdzenie dokładne każdej zębatki-rzadko się zdarzało że po takiej "akcji"wszystkie były w 100 procentach sprawne....były dość delikatne a tam nawet przeskok o ząbek robił już lawinę komplikacji.Sam mam NV-FS 90 na tej samej mechanice plus kilka innych jeszcze>Jestem aktualnie w Łodzi więc jeśli nie poradziłeś sobie jeszcze z tym sprzętem to daj znać-coś poradzimy.
  • Poziom 27  
    Czy to nie jest tak że po ustawieniu wszystkiego należy włączyć magnetowid i sam ustawi się sam w pozycji stop 2. Wyłączyć z sieci i wtedy montować windę z opuszczoną kieszenią. Włączyć ponownie.
  • Poziom 23  
    Jeśli mechanizm jest dobrze ustawiony, to możesz włączyć na kilka sekund zasilanie ( nie montuj windy kasety) . Wtedy mechanizm powinien ustawić się do pozycji eject. Później możesz zamontować kieszeń.
    Sam możesz bez udziału zasilania sprawdzić poprawność działania mechanizmu. Wystarczy kręcąc dużym kołem zwalniać co chwilę dzwignie zapadki ( poz 122-change lever) . Co jakiś czas powinno słychać "klik". Aż do końca.
    Jest to metoda bezpieczna ze względu na to, że nie uszkodzisz niepotrzebnie obecnie trudno dostępnych elementów.