Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyk 16 pin

03 Sie 2005 21:22 1869 6
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od TV
    HenrykO napisał:
    Numeracji to na pewno nie pomyliłem bo nie brałem jej w ogóle pod uwagę. Nr przypisałem w kolejności jak widać i nie mają one znaczenia dla sprawy. Narysowałem to dokładnie tak jak miałem w monitorze HYUNDAI. Naprawiałem mu dzisiaj przewód sygnałowy (skracałem bo się złamał przy wtyku)

Ale numeracja to właśnie STANDARD . tak jak n.p. pin 20 w EUROZŁĄCZU, Ty naprawiłeś jeden kabel SVGA, jak naprawisz 20..30 to zmienisz zdanie :) tylko bez urazy :)
    Ja mam zapisane kilka stron w zeszycie z opisem kolorów kabli różnych producentów i modeli, jest to ważne dla kolorów podających impulsy H i V, jest jazda jak dostanie się nieznany monitor z całkowicie odciętym kablem SVGA. Może kiedyś powstanie taka mała baza opisów na elektrodzie ??? na razie ja tworze swoją dla przyśpieszenia moich napraw...
    P.S. nie krytykuję Twojego postu tylko uzupełniam a o tym pisałeś :)
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Panowie - taka baza to tylko zajmowanie miejsca - nawet przy dokładnym opisie modelu, chassis - opis kabla po kolorze zastosowanych w nim kolorach kabelków jest bez sensu.
    Kolory zależą od producenta kabla i w tym samym modelu mogą być różne.
    Owszem miało by to sens przy zachowaniu właściwej nr wtyczek i dokładnym opisie monitora.
    Pozdrawiam.