Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda/Octavia/1,4 TSI-140KM - Obroty podczas naciskania sprzęgła

24 Aug 2017 18:42 3024 4
 • Level 9  
  Witam.
  Skoda Octavia 1,4 TSI -140 KM-2013-103 tys.przebiegu.Na postoju naciskając i puszczając sprzęgło następuje samoczynny wzrost obrotów silnika do około 1200 obr./min i po 2 sek następuje normalizacja. Wzrost obrotów następuje zarówno po wciśnięciu jak i po puszczeniu sprzęgła, lecz nie za każdym razem (w większości przypadków ok 75% ). Co ciekawe opisywany wzrost obrotów nie brzmi tak jak normalne dodawanie gazu, ale jak rozpędzanie się krztuszącego silnika. Odnoszę wrażenie ,że podobny wzrost obrotów następuje przy każdej zmianie biegów podczas jazdy , a to z kolei sprawia wrażenie braku płynności pracy skrzyni. Szarpnięcia , jak u początkującego kierowcy. Sprzęganie następuje na podwyższonych w niekontrolowany sposób chwilowo obrotach .(Jeżdżę ponad 30 lat/dziesiąty samochód). Jak sprzęgło jest już puszczone ,podczas normalnego dodawania gazu- wszystko jest OK.
  Auto na biegu jałowym pracuje równo i stabilnie.
  Auto w serwisie ,pod kompem nie pokazuje błędów. Próby podmiany pompy sprzęgła i czujnika położenia sprzęgła nie dają pozytywnych zmian.
  Proszę o komentarz.
 • User removed account  
 • Level 9  
  Wciskam sprzęgło i trzymam wciśnięte.Obroty podnoszą się w momencie wciśnięcia pedału do 1200 obr. i po 2 sekundach opadają do normalnych.Sprzęgło cały czas wciśnięte.
  Następnie puszczam sprzęgło i obroty ponownie się podnoszą do 1200 i po 2 sekundach opadają do normalnych.
 • User removed account  
 • Level 9  
  Witam.
  W serwisie naprawy wykonane w ramach rękojmi. Na początku wymieniono (podobno) pompę sprzęgła , czujnik położenia sprzęgła , wysprzęglik i na końcu wgrano aktualizację softu. Trochę to trwało ale fakt, usterka usunięta.
  Dziękuję kolegom za podpowiedzi i pozdrawiam