Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa sprzęgła jakie objawy - pompa sprzęgła

24 Sie 2017 23:05 8265 6
  • Poziom 3  
    Witam. Chciałbym się od was dowiedzieć jakie objawy są uszkodzonej lub nie prawidłowo działającej pompy sprzęgła. Ponieważ auto na zimnym silniku przy ruszaniu z jedynki szarpie i w żadnej innej sytuacji nie. Do tego wszystkiego zapowietrzają się hamulce co dwa tygodnie do podłogi. Macie jakieś pomysły?
    Moja sugestia to pompa sprzęgła.
    Auto to Renault Megane 2009 1.5 dci 110km 81kW
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Twoja teoria nie ma sensu.
  • Poziom 35  
    Kolego czy masz ubytki płynu hamulcowego i czy świeci się kontrolka sygnalizująca ubytek płynu. Pewnie masz wspólny zbiorniczek płynu tj. dla "hamulców i sprzęgła". Sprawdź, czy "przecieka" siłownik sprzęgła, a może tłoczek hamulcowy i czy odczuwasz słabszy efekt hamowania. Czy pod autem, po dłuższym postoju znajdują się plamy po wycieku w/wym. płynu.
  • Poziom 3  
    Ubytki niewielkie jedna zakrętka na dwa tygodnie. Gdy odpowietrze hamulce żyleta gdy mina 2 tyg. Z dnia na dzień coraz niżej aż pedał w podłodze i hamuje dopiero za drugim nacisnieciem. Mega niebezpieczna sprawa... niestety ubytków nie widać totalnie nigdzie jedynie co mnie zastanawia to po zdjęcie przednich kół dookoła gdzie są miejsca na śruby jest tłusto z tyłu susza czy to może mieć związek w tym niewielkim wyciekiem? Żadne kontrolki mi się nie palą A te szarpanie to może sprężynki w sprzęgle bo szarpie mniej więcej w połowie puszczania sprzęgła
  • Moderator Samochody
    Zanim zabraknie płynu dla sprzęgła to się zaświeca kontrolka, a dla hamulców to jeszcze dużo niżej może zejść.
    Jak już to nie pompa sprzęgła a wysprzęglik, jeśli cieknie z niego na tarczę to mogą być jakieś chwilowe uślizgi.
  • Poziom 5  
    Witam szarpanie zlikwidowane z jedynki i wstecznego winny dwumas. Pozdrawiam