Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pam8610 + bluetooth = piski

25 Sie 2017 00:05 1428 13
  • Poziom 7  
    Witam, zrobiłem głośnik przenośny składający się z:
    - Wzmacniacza pam8610
    - 3 ogniw 18650 połączonych szeregowo + Moduł ładowania i ochrony ogniw Li-ion 3S
    - Odbiornika bluetooth BT-186 (z przetwornica step down LM2596)
    - Dwóch głośników 15w 4 omowych

Gdy podlaczam odbiornik bluetooth to slychac piski i szumy w glosnikach, a jak podlacze kabel jack bezposrednio do telefonu to nie ma zadnych piskow. Jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 39  
    Jeśli wszystko zasilasz z tego samego zasilania to spróbuj odłączyć masę sygnału audio
  • Poziom 7  
    Dalej to samo, słychać piski
  • Poziom 7  
    Nikt nie potrafi pomoc??
  • Poziom 43  
    patrykzxrs napisał:
    Dalej to samo, słychać piski
    Karaczan napisał:
    spróbuj odłączyć masę sygnału audio
    Bo to była błędna porada :)
    Powodem jest zasilanie przetwornicą. Musisz dokładnie filtrować. Spróbuj zasilić z akumulatora i zobaczysz czy piski znikną.
  • Poziom 7  
    A nie ma żadnego innego sposobu, żeby przez tą przetwornice nie było żadnych pisków?
  • Poziom 7  
    To raczej nie przez tą przetwornicę, bo jak podłączyłem do odbiornika bluetooth słuchawki zamiast wzmacniacza to nie było żadnych pisków, normalnie grały
  • Poziom 7  
    Jak podłączyłem pod baterię ten odbiornik bluetooth to nie było żadnych szumów ani pisków
  • Poziom 7  
    W takim razie co zrobić zeby nie było tych pisków?
  • Poziom 13  
    Mam podobny problem z odbiornikiem bluetooth. Mam w samochodzie zamontowany emulator zmieniarki, ale żeby za każdym razem nie podłączać jack'a do telefonu kupiłem odbiornik bluetooth. Wszystko gra tylko słychać delikatne piski. Odbiornik zasilam poprzez USB z tego emulatora. Czy ten filtr przeciwzakłóceniowy coś pomoże?
    Fotka emulatora i odbiornika.