Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SGS55E98EU/37 - po zwarciu nie grzeje grzałka, uszkodzony programator.

25 Aug 2017 11:19 1566 5
  • Level 9  
    Witam.
    W mojej zmywarce nastąpiło zwarcie przy wtyczce do kontaktu. Po naprawie gniazdka okazało się, że zmywarka zmywa, lecz nie grzeje wody. Grzałka na krótko - grzeje. Rozebrałem programator i okazało się, że jest ślad po spaleniu 1 elementu. Programator Melecs 9000 421 532. EPG54049 Płyta LT 5560 005190_b
    Poniżej zdjęcia płyty i pytanie, czy posiada może ktoś z was taka płytę i chciałby sprzedać? Ew. wie gdzie można coś takiego dostać, poza serwisem Boscha oczywiście.
    Bosch SGS55E98EU/37 - po zwarciu nie grzeje grzałka, uszkodzony programator. Bosch SGS55E98EU/37 - po zwarciu nie grzeje grzałka, uszkodzony programator. Bosch SGS55E98EU/37 - po zwarciu nie grzeje grzałka, uszkodzony programator. Bosch SGS55E98EU/37 - po zwarciu nie grzeje grzałka, uszkodzony programator.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 39  
    To nie żaden element - po prostu przepalone ścieżki albo mostek węglowy. Wystarczy naprawić np. kawałkiem przewodu, ale najpierw przydałoby sie zastanowić nad przyczyną przepalenia. Co jest podłączone do tego złącza krawędziowego?
  • LegrandLegrand
  • Level 9  
    Wow! Dzięki za szybką odp. :) jutro rozbiorę ją jeszcze raz i sprawdzę po kablach od wtyczki krańcowej do czego prowadzą. Podejrzałem podobną płytkę w google i w tym miejscu (mojego nadpalenia) ma ''mostek węglowy'' z tym, że o połowę cieńszy niż w mojej (tak mi się wydaje, że jest cieńszy, a może po spaleniu nabrzmiał). Czy ten mostek łączy ze sobą wszystkie ścieżki które są pod nim? W zmywarce był też uszkodzony zasobnik soli z którego milimetrowym strumieniem gdy dostał ciśnienia sikała woda podczas pracy zmywarki. Prawdopodobnie ona zrobiła zwarcie. Kilka elementów miało nagar solny. Zasobnik wymieniłem i teraz jest sucho.
  • Moderator
    kazrafal wrote:
    Czy ten mostek łączy ze sobą wszystkie ścieżki które są pod nim?
    Nie i to trudno stwierdzić gdzie i co ma być połączone (ja te napylania, mostki) delikatnie ściągam skalpelem i potem widać co z czym ma być połączone :D Jednak popatrz na foto i na zaznaczone elementy uszkodzenie podobne...
  • Level 13  
    Najprawdopodobniej łączy on dwie najbardziej oddalone od siebie ścieżki, bo taka jest logika stosowania mostków.
  • Level 9  
    Loker wrote:
    ...najpierw przydałoby sie zastanowić nad przyczyną przepalenia. Co jest podłączone do tego złącza krawędziowego?

Kable wychodzące z kostki krańcowej są koloru niebieskiego i prowadzą do:
    1 termostatu:
    2 Płytki przy zasobniku soli:
    3 Przepływomierza :

Ok., więc skrobie i lutuję. Mam nadzieję, że nie wybuchnie :)