Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrypt tworzący skróty na komputerach

Rafq25 25 Sie 2017 16:52 696 7
  • #1 25 Sie 2017 16:52
    Rafq25
    Poziom 16  

Witam potrzebuje pomocy w napisaniu skryptu który tworzy skróty (z lokalizacji sieciowej lub do strony www) na pulpicie dla wszystkich userów. Najlepiej aby listę komputerów mógłbym ładować do notatnika.

0 7
  • #3 25 Sie 2017 17:22
    Rafq25
    Poziom 16  

Tak.

Co jakiś czas mam za zadanie dodać rożnego rodzaju skróty(Folder w lokalizacji sieciowej, skrót do strony www lub aplikacji oneclick) do katalogu "C:\Users\Public\Desktop".
    A że lista komputerów jest długa nie chciałbym tego robić ręcznie, tylko za pomocą skryptu. Listę komputerów wrzucić np. do txt oraz link do skrótu również do drugie pliku jeśli nie jest to przeszkodą.

Mam nadzieje że jest to zrozumiałem jak to będę tłumaczył dalej.

Komputery są w domenie ale niestety admin nie napisze mi skryptu ani nie wrzuci tego przez serwer...

0
  • #4 25 Sie 2017 18:39
    nobanmeplease
    Poziom 14  

Myślę że najlepiej będzie napisać prosty plik wsadowy w batch (windows) oraz bash (linux) , który zostanie udostępniony po sambie i każdy komputer będzie miał skrót do niego.
    Serwer samby do tego celu można będzie postawić w maszynie wirtualnej na Debianie :)
    Drugi sposób jest taki że stawiasz serwer www pod adresem jakiegoś wewnętrznego hosta (tak samo jak w przypadku samby), do którego adresu każdy będzie miał skrót na pulpicie, i gdy ktoś kliknie to dany adres przypisany w konfiguracji serwera zostanie skierowany na przypisaną mu domenę.

Dodano po 11 [minuty]:

By móc łatwo edytować plik, wystarczy zamontować katalog z plikami konfiguracyjnymi do głównego komputera po sshfs, potem będziesz mógł używać do tego celu notatnika :)

0
  • #5 25 Sie 2017 20:55
    Rafq25
    Poziom 16  

Niestety musi to być fizycznie na każdym pulpicie, za dużo użytkowników żeby to zrozumiało.

0
  • #7 25 Sie 2017 21:56
    Rafq25
    Poziom 16  

Musi być fizycznie skrót innej opcji nie ma. Środowisko produkcyjne, ma być wszystko na pulpicie. Prosto i szybko dostępny przy tysiącu userów inaczej się nie da.

0
  • #8 28 Sie 2017 06:24
    clubs
    Poziom 30  

Witam
    Użyj pętli i xcopy (skopiuj skrót z lokalizacji sieciowej )
    coś ala

Kod: dos
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

1