Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY SS-A905 zwrotnice które kondensatory wymienić.

BlackBox23 25 Sie 2017 22:20 669 2
  • #1 25 Sie 2017 22:20
    BlackBox23
    Poziom 8  

Cześć chodzi o wymianę kondensatora zwrotnicy. Wszystkie głośniki graja oprócz średnio tonowego (nie jest spalony). W obydwu kolumnach jest tak samo. Zaznaczyłem na zdjęciu które przewody odchodzą do głośnika średnio tonowego. Nie wiem który kondensator trzeba wymienić i gdzie się je kupuje. Mógłbym nawet komuś wysłać zwrotnice żeby to naprawić. Liczę na waszą pomoc ponieważ zależy mi na tych kolumnach. SONY SS-A905 zwrotnice które kondensatory wymienić. SONY SS-A905 zwrotnice które kondensatory wymienić.

0 2
  • #2 25 Sie 2017 23:47
    mmaker
    Poziom 18  

Cześć. Najlepszym rozwiązaniem była by wymiana wszystkich kondensatorów najlepiej na foliowe. W celu sprawdzenia możesz podłączyć zwykły kondensator elektrolityczny (nie musi być bipolarny) i zobaczysz czy głośnik działa przez taki kondensator. Ważne żeby był tej samej lub zbliżonej pojemności. Jeśli w ten sposób zadziała to polecam skompletować kondensatory foliowe odpowiedniej pojemności i minimum na takie samo napięcie i wymieenić wszystkie, tylko czy koszty nie będą za duże - sam ocenisz. Kondensator do sprawdzenia drugi od dołu (8,2uF) i na drugim co wlutowany jest po skosie.

0
  • #3 26 Sie 2017 19:22
    ssn19
    Poziom 10  

Tu rafalm5 z Allegro - pytasz o kondensatory , ale ja stawiam na te dwa białe rezystory mocy na płytce. Sprawdź je czy są dobre ( czy mają przejście ) . Kondensatory wyglądają na OK , chociaz też usterka może nie być widoczna .

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo