Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

otvc SHARP model: SV21-42 SCN brak koloru w PAL

03 Sie 2005 22:33 1202 7
  • Poziom 27  
    Mam zakałę na warsztacie. Nie reaguje na pilota i przyciski lokalne.
    Jest 5 volt na obwody, jest 19 v do tranzystora q612 i dalej brak 12 volt na obwody z emitera,brak napiecia na bazie tego tranzystora,skąd pochodzi-trudno rozgryść.Jest 120 v do obw wn.Podstawowe elementy na wyjściu przetwornicy są dobre.Jest to jego pierwsza naprawa po 12 latach pracy./tak powiedział klient/ .Podejrzewam procesor IX 1147. Usterka powstała chyba po burzy. Proszę o podpowiedzi.
  • Spec od TV
    Witam. Mam pytanie czy z tą burzą to pewne ten Sharp ma 12 lat a w nich zawsze zaczyna się i kończy naprawę na elektrolitach ... :)
  • Poziom 27  
    Z tą burzą raczej jest pewne. A jeżeli mowa o elektrolitach to które proponujesz wymienić ,te w gałęziach zasilania ?
  • Spec od TV
    Do wymiany wiadomo w przetwornicy po stronie pierwotnej dla zasady ale dla skuteczności naprawy to wszystkie filtrujące napięcia wyjściowe zasilacza, szczególnie z gałęzi 5-9V i 12- 15V.
  • Poziom 27  
    Tak wymieniłem elektrolity,ale jednak to był procek.Ponadto był do wymiany ix0713cen.
    Otv został uruchomiony ale brak jest kolorów.Co może być przyczyną? Zryłem cały dekoder palu i nic.
  • Poziom 27  
    Otóż udało mi się uruchomię kolor ale w secamie.W palu nie działa-nie wiem co jest przyczyną: zmieniłem kwarc 4,43 i nic.Proszę o dalsze rady.
  • Poziom 20  
    Witam , a może przełącznik pod przednią klapką jest przestawiony na secam ? proponuję sprawdzić i to , pozdrawiam
  • Poziom 27  
    To już sprawdziłem.Zastanawiam się nad linią opóźniającą,czy to tez może być przyczyna.