Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz HDMI 1x2 i włącznik

the_eye777 26 Sie 2017 05:50 585 5
  • #1 26 Sie 2017 05:50
    the_eye777
    Poziom 14  

Witam.
    Ja z kolei mam w tv 1 wejście hdmi a chciałem podpiąć konsolę i dekoder cyfrowego polsatu.
    Kupiłem switch hdmi z 3 wejściami i 1 wyjściem.
    Coś takiego
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/adapter-elmak-savio-cl-26-switch-hdmi-3-porty
    Jak wszystko jest podpięte to przy włączeniu konsoli obraz się wyświetla jednak jak wyłącze konsolę i włączę dekoder to pokazuje brak sygnału. Przepinałem do innych wejść i nie chce hulać z dekoderem. Co może być przyczyną?

0 5
  • #2 26 Sie 2017 09:21
    siewcu
    Poziom 33  

A czy doczytałeś opis?

MM napisał:
    Posiada 2 tryby pracy: inteligentny - automatycznie wybierane jest włączone źródło (pozostałe muszą być całkowicie wyłączone z zasilania) oraz manualny - wybór źródła sygnału przyciskiem.

Myślę, że to wystarczająca odpowiedź.

0
  • #3 26 Sie 2017 09:21
    krzycho33
    Poziom 9  

Witam,
    na stronie której podałeś jest napisane:

" ...jest włączone źródło (pozostałe muszą być całkowicie wyłączone z zasilania) "

może tutaj jest problem?.

0
  • #4 26 Sie 2017 09:26
    the_eye777
    Poziom 14  

To czemu ps4 działa a dekoder nie chce?
    Nawet jak przełącze źródło ręcznie na dekoder i wyłącze ps4 to wogóle jakby nie wykrywało sygnału z dekodera.
    Gdzieś znalazłem na necie że przyczyną może być za niskie napięcie na wyjściu hdmi z dekodera.
    I to by się zgadzało. Bo jak włączam ps4 to diody się świecą a jak wyłącze to gasną a na dekoder wcale nie reaguje

0
  • #5 26 Sie 2017 09:57
    siewcu
    Poziom 33  

A próbowałeś wyciągnąć z gniazdka kabel idący do konsoli? I do 3-go urządzenia.

0
  • #6 26 Sie 2017 11:45
    the_eye777
    Poziom 14  

Kabla nie próbowałem wyciągać. Sprawdzę dziś.
    Ale nawet jeśli by tak zadziałało to bez sensu trochę ten switch.
    Jest jakiś co by automatycznie przełączał urządzenia na te które jest aktywne? Bo jak mam za każdym razem wyciągać wtyczkę z gniazdka to bez sensu.

Dodano po 3 [minuty]:

Aha bo zapomniałem jeszcze że wypinałem kabel hdmi ze switcha, ten od konsoli i mając podpięty tylko dekoder też nie działał switch a teoretycznie powinien się przełączyć sam. Ręcznie też nie działał bo nawet żadna dioda się nie świeciła

0