Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mój telefon podsłuchuje ? Asus Zenfone C

26 Sie 2017 11:37 1404 19
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam telefon asus zenfone c od ok. 2 lat. Pytam się ,ponieważ od dłuższego czasu mój telefon szybko się rozładowuje, zacina się co trochę często widzę komunikaty, że używane jest 80+ % pamięci itd, skanowałem telefon antywirusem nawet dwoma i kiedyś wykazał jakiegoś wirusa ale go usunął ale mniej więcej od tego czasu są problemy jak wyżej napisałem. Moje pytanie jest takie czy to przypadkiem nie może być coś co podsłuchuje rozmowy telefoniczne oraz gdy telefon jest poprostu odłożony na bok nawet gdy jest nieużywany. Pytam się co to może być ?

PS czy w ogóle jest taki wirus czy coś takiego co może podsłuchiwać gdy telefon jest nieaktywny ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    lol1000 napisał:
    mój telefon szybko się rozładowuje

To raczej zużyta już bateria ale spróbuj ustawień fabrycznych jak kolega wyżej radził. Co do pamięci to jaką wersje androida tam masz 4.4 czy może 6?
  • Poziom 2  
    Czy takie ustawienia fabryczne pomogą i usuną wszystko ? Tzn tego wirusa ? Czasami jak sobie piosenki na telefon zgrywam to patrze ile jest miejsca na karcie pamięci i zawsze to co miałem to jest podobna ilość.
    Czy takie rozmowy to dużo "ważą" ?
  • Moderator - GSM
    lol1000 napisał:
    Czy takie ustawienia fabryczne pomogą i usuną wszystko ? Tzn tego wirusa ?

Najlepszym wyjściem jest wgranie oprogramowania na nowo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    No skądś świeżą kopię musi mieć, do zainstalowania ;)
  • Poziom 38  
    lol1000 napisał:
    zasami jak sobie piosenki na telefon zgrywam to patrze ile jest miejsca na karcie pamięci

Kartę pamięci też należy przeskanować antywirusem najlepiej w czytniku PC.
  • Poziom 22  
    Czasem odnoszę wrażenie, że ta zużyta bateria, jest zużyta tylko programowo. Coś mi się wydaje, że Samsung nie robił tylko na użytek Galaxy S7 aktualizacji obniżających pojemność baterii(tego telefonu dotyczyła oficjalna wiadomość odnośnie tego. To nie było niszczenie ogniwa, a celowe nieładowaniem go do 100%). Ja po zdenerwowaniu się na Google Play które instalowało mi niechciane programy google dezaktywowałem je.
    Brat miał taki sam telefon, w tym samym czasie, aktualizował wszystko, rok temu padła mu bateria. Padła to padła w to bym nie wnikał. Że telefon był na gwarancji, to odesłał do serwisu. I tutaj ciekawa sprawa. Na karcie po serwisowaniu napisali mu, że dodali mu tylko klapkę od ładowania(którą gdzieś zgubił, ale nie miała żadnego wpływu na pojemność baterii) i wgrali od nowa soft.(hard reset nie pomagał). (był to raczej podwykonawca, nie typowy serwis producenta, więc nie sądzę, by od tak zapomnieli o tym wspomnieć, no chyba że tylko do producenta zgłosili wymianę baterii)

Hard reset z tego co kiedyś robiłem, obejmował reset do ustawień fabrycznych+reset danych, ale programów google doinstalowanych do telefonu nie tknął i teraz nie wiem czy tak jest zawsze, czy tylko mi się coś pod kopułą poprzestawiało.

No chyba, że masz zainstalowanego facebooka/messanger/tym podobne. To się nie dziw, że Ci zabierają 1/3 baterii, to normalne one wysyłają wszystko do centrali. Z Pozostałymi tego typu programami, które pchały nos tam gdzie nie ich sprawa, zwykle radziłem sobie dezaktywując Usługi Google, bo to one hostują dane z czujników telefonu dla mniejszych programów.

Może i jestem oszołomem wyłączając większość programów google, ale lubię mieć kontrolę nad telefonem, a nie że google instaluje sobie co chce, chociaż w sumie jak bardzo chce to i tak po cichu zainstaluje.
  • Poziom 18  
    szpoak napisał:
    Wystarczy pobrać z "dziekiego" źródła i można mieć "konfidenta" w kieszeni
    Co rozumiesz jako "dzikie" źródło? Wszystko oprócz oficjalnego sklepu? Niestety, w Google Play i App Store nie brakuje spyware'u: https://niebezpiecznik.pl/post/500-aplikacji-...ida-mialo-mozliwosc-inwigilacji-uzytkownikow/ Jeśli instalujemy coś wymagającego uprawnień mogących zagrozić prywatności, najlepiej upewnić się, że to jest wolne oprogramowanie. A możliwość instalowania aplikacji spoza oficjalnego sklepu jak najbardziej popieram - nie chciałbym mieć samochodu, którym mógłbym pojechać na zakupy wyłącznie do jednego, wybranego przez producenta, supermarketu.
  • Poziom 15  
    lol1000 napisał:
    Witam, posiadam telefon asus zenfone c od ok. 2 lat. Pytam się ,ponieważ od dłuższego czasu mój telefon szybko się rozładowuje, zacina się ...

Wróć do ustawień fabrycznych telefonu, a potem wstaw nowy akumulator i uruchom sprzęciorka. Koniecznie!

Każdy akumulator po 2 latach nadaje się na złom. Każdy!
  • Poziom 2  
    Witam Panowie. Wiecie czemu pisałem o tym telefonie? Otóż gram sobie w CS Go i właśnie mam obawę czy nikt tego telefonu nie podsłuchuje i ogólnie aktywności na nim np na internecie tak sobie myślę czy takim "szarakiem" jak ja ktoś by się zainteresował by mnie np zbanować czy nie ? Czy te rzeczy podsłuchane w ogóle obchodzą kogoś? Czy raczej to olewają ci co podsłuchują. Pytam się bo jestem trochę przekorny :P A na koncie steam mam trochę itemków cennych i nie chciałbym stracić. Proszę o odp z góry dzięki.
  • Moderator - GSM
    Nie mieli by co robić tylko podsłuchiwać Cię bo grasz sobie w grę. Jeżeli masz obawy to tak jak już pisałem wgrać nowe oprogramowanie. Jeżeli podsłuchiwać by miały służby to nawet zmiana oprogramowania nic nie da. Ale kto i poco miał by Cię podsłuchiwać.
  • Poziom 34  
    zwrotnica napisał:
    Każdy akumulator po 2 latach nadaje się na złom. Każdy!

Dobrze, że mój "smartfon" 8 letni o tym nie wie.
    Tylko o nie wie co to Android, "windows phone"
    Pojemność baterii oceniam na 70%, ale to na czuja, bo nie pamiętam ile wystarczała jak była nowa.