Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem HUAWEI B525 - wzmacniacze sygnału

26 Sie 2017 12:06 4761 7
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zakupiłem modem HUAWEI B525 LTE z sieci T-Mobile. Wszystko dobrze chodziło dopóki nie skonfigurowałem i połączyłem z siecią extenderów TP LINK TL-WA830RE w celu zwiększenia zasięgu - 2 sztuki. Następnego dnia zauważyłem, że często komputery gubią zasięg, lub nie mogą się połączyć.
    Pytania:
    - czy te extendery da się jakoś skonfigurować, czy należałoby je wynienić
    - mam jeszcze router ASUS DSL-N55U - czy jest możliwość ustawienia go jako extender
    - pytanie przyszłościowe - jaki wzmacniacz sygnału WIFI możecie polecić.
    Miłego dnia.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Żaden, sieć będzie "działała" tak jak na WA-830 czyli słabo. Takie zachowanie repeaterów to norma. To zawodny, niestabilny tryb na dodatek przycinajacy prędkość o połowę. W celu poprawy zasięgu WiFi stosuje się dodatkowe AP połaczone po LAN z B525 kablem lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej. Ogólna zasada to stacjonarne urządzenia łączymy po kablu a mobilne po WiFi. WA-830 możesz wykorzystać jako AP. Również N55 mozna skonfigurowac w tym trybie.
  • Poziom 8  
    Transmitery PLC to urządzenia, które wykorzystują instalację elektryczna do przesyłania sygnału LAN? Jakie transmitery w moim przypadku byście polecili?
    Najtańszy zestaw z 2x PLC z czego jeden ma AP z WiFi to D-LINK DHP-W311AV , na Allegro do kupienia za 100 zł.
  • Poziom 8  
    A są jakieś ograniczenia takich urządzeń przez sieć elektryczną?
    Tak, prędkość zależy od tego czy urządzenia są wpięte w tą sama fazę, czy po drodze sa liczniki, jak długa jest sieć elektryczna między nimi i jaki jej rodzaj.
  • Poziom 8  
    A jest możliwość prawidłowego działania tych urządzeń na obwodach z innych liczników?