Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer ZPI6010BE - Płyta indukcyjna - wymiana szyby

Kamil Gdynia 26 Sie 2017 14:00 630 3
  • #1 26 Sie 2017 14:00
    Kamil Gdynia
    Poziom 2  

Dziś przystąpiłem do wymiany szyby w mojej płycie indukcyjnej. Wszystko łatwo, prosto - odłączyć zasilanie i wykręcić parę wkrętów, ale po demontażu szyby okazało się, że środek każdego pola grzewczego był "sklejony" ze spodem szyby czymś co przypomina mi pastę przewodzącą stosowaną np. przy procesorach komputerowych. To coś trochę mi się ukruszyło przy demontażu i odsłoniło jakieś elementy elektroniki.
    Stąd moje pytanie:
    1. To jest zwykła pasta przewodząca czy jakiś inny specyfik?
    2. Wystarczy, że to uzupełnię, czy mam resztę zeskrobać i wszystko od nowa nanieść?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Poniżej foto jak to wygląda po demontażu szyby:
    Zelmer ZPI6010BE - Płyta indukcyjna - wymiana szybyWP_2017082...38_Pro.jpg Download (417.95 kB) Zelmer ZPI6010BE - Płyta indukcyjna - wymiana szybyWP_2017082...45_Pro.jpg Download (432.04 kB)

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Sie 2017 15:53
    TONI_2003
    Moderator

To jest taka pasta przewodząca, ale bez innych dodatków, a że się zestarzała to ma taką strukturę (usuń starą i wymień na nową). Termistor ma tam dobrze odczytywać temperaturę :D

0
  • Pomocny post
    #3 26 Sie 2017 19:33
    nioop

Specjalista AGD

A ja dopowiem jeszcze by "gąbki" na przyciskach troszeczkę delikatnie rozciągnąć, również musza dobrze przylegac do szyby.

0
  • #4 15 Wrz 2017 11:56
    Kamil Gdynia
    Poziom 2  

Tak jak podpowiedzieliście, tak zrobiłem. Zwykła pasta przewodząca, zwróciłem też uwagę na przyciski. Wszystko śmiga i jest OK. Dziękuję bardzo

1