Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Voyager 200 Przerobienie zwrotnic na bi-wiring

bogdan3010 26 Sie 2017 15:37 999 7
  • #1 26 Sie 2017 15:37
    bogdan3010
    Poziom 15  

Witam.Mam pytanie czy można przerobić zwrotnice z klasycznej na bi-wiring w Tonsil Voyager 200? Ma ktoś schemat zwrotnicy i jak to zrobić by potem wzmacniacz nie ucierpiał? Pozdrawiam

0 7
  • #3 26 Sie 2017 16:18
    marian133
    Poziom 38  

bogdan3010 napisał:
    Mam pytanie czy można przerobić zwrotnice z klasycznej na bi-wiring w Tonsil Voyager 200?

Oczywiście że można, wystarczy rozdzielić zwrotnice w miejscu w którym chcesz mieć to rozdzielone (zapewne między basami a resztą), kupić podwójny terminal i odpowiednio polutować.

Tyle że nie wiem co chcesz tym osiągnąć.
    Ogólnie bi-wiring stosuje się wtedy gdy chcemy np. zmienić dźwięk głośnika wysokotonowego w 2way (i tu już zahaczamy o audiofilizm) cieńszym, grubszym lub kablem innego rodzaju.
    Głośniki Tonsila nie są wybitne i możesz nie usłyszeć różnicy po takim zabiegu, zwłaszcza że z pewnością też nie masz bardzo dobrego wzmacniacza i reszty sprzętu aby móc usłyszeć różnicę.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Sie 2017 20:19
    wkj
    Poziom 35  

bogdan3010 napisał:
    Witam.Mam pytanie czy można przerobić zwrotnice z klasycznej na bi-wiring w Tonsil Voyager 200? Ma ktoś schemat zwrotnicy i jak to zrobić by potem wzmacniacz nie ucierpiał? Pozdrawiam

Proszę.

0
  • #5 26 Sie 2017 23:42
    bogdan3010
    Poziom 15  

Dziękuję za pomoc.Narazie będę miał je podpięte pod amplituner Onkyo 5008 który radzi sobie dosc dobrze w stereo.A taki pomysł przyszedł ponieważ regeneruję większość przetworników to przy okazji takie modyfikacje się zrobi.Pozdrawiam

0
  • #6 27 Sie 2017 06:55
    wkj
    Poziom 35  

W tylnej ściance trzeba powiększyć otwór na terminal podwójny. Reszta to rozdzial na zwrotnicy i pociągnięcie 2 dodatkowych kabli.

0
  • #7 02 Wrz 2017 23:17
    bogdan3010
    Poziom 15  

Witam.Panowie wg. powyższego schematu powinienem rodzielić sekcje średnio-wysoktonową od niskotonowej.,przylotować nowe przewody i po temacie ale niestety cos jest nie tak.
    Mianowicie z sekcja niskotonową sobie poradziłem i jest po podłaczeniu głosnikow okolo 8 ohm ale podłaczając tak jak w schemacie do średnio wyokotonowej sekcji na wyjściu multimetr mi nic nie pokazuje.
    1.Sekcja niskotonowca
    Tzn podłączyłem plus niskotonowca do "początku" cewki minus na wyściu kondenstatora widocznego na schemacie i multimetr pokazuje mi około 8 ohm (przy podłaczonych głośnikach)czyli wyszło dobrze.
    2.Sekcja średnio i wysokotonowca
    Jak podłącze zasilanie do sekcji wg powyższego schematu czyli tam gdzie wczesciej było zasilanie to multimetr mi nic nie pokazuje a powinno byc tez okolo 8 ohm??
    Co robie nie tak?jak podłaczyć zasilanie osobne do sekcji średniowysokotonowej by było dobrze a nie chcę uszkodzić amplitunera.
    P.S na zdjęciu zaznaczyłem wyśjcia dla łatwiejszej identyfikacji
    Tonsil Voyager 200 Przerobienie zwrotnic na bi-wiringTonsil Voyager 200 Przerobienie zwrotnic na bi-wiring

Dodano po 12 [minuty]:

a to po podłaczeniu na krótko wg schematu i dlaczego jest źle?Tonsil Voyager 200 Przerobienie zwrotnic na bi-wiring

0
  • #8 03 Wrz 2017 06:36
    wkj
    Poziom 35  

Jest dobrze, multimetr nie pokaże nic w gałęziach, średniej i wysokiej - czemu? Ano w obu sekcjach masz w szeregu kondensatory (i nie sugeruj się torem niskim, tam kondensator jest połączony równolegle do głośnika - pułapka). Podepnij przetworniki po za kolumną i daj niski poziom sygnału, sprawdź czy grają. Nie zrób zwarcia.

0