Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WLX20461PL - zwarcie, wybija wyłącznik różnicowo prądowy

26 Sie 2017 19:16 1263 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Przy otwartych drzwiach, na dowolnym programie (prawnie, wirowanie lub płukanie), po włączeniu kabla zasilającego do gniazda - pralka robi zwarcie i wybija różnicówkę. Przy pierwszym zwarciu, tuż na początku programu, pralka pobrała wodę i wybiło korki. W pralce jest woda i przy każdym programie robi zwarcie. Jedynie jak programator jest ma pozycji wyłączony to nie robi zwarcia. Każda próba przełączenia na dowolny program - powoduje zwarcie. Objawy przy otwartych drzwiach. Nie sprawdzałem przy zamkniętych. Nie chciałem wywoływać kolejnych zwarć.

Od czego zacząć szukania przyczyny. Prawdopodobnie to grzałka lub zamek drzwi. Dziś odłączę grzałkę i zobaczymy czy nadal jest zwarcie i wybija RCD.
    Prośba o wskazówki. Po fachowca zadzwonię jak sam nie znajdę przyczyny.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Miernik do ręki i zacznij sprawdzanie a następnie pisz.
  • Admin grupy AGD
    Rafal_Sopel napisał:
    Prawdopodobnie to grzałka

Dobrze kombinujesz.

Zbych034 napisał:
    Miernik do ręki i zacznij sprawdzanie a następnie pisz.

Zacznij od sprawdzenia upływności grzałki.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Niestety to chyba nie grzałka. Podpiąłem miernik pod konektory i wskazało 27,9 Ω. Buzer dzwoni na konektorach grzałki. Na obudowie i na uziemieniu nie ma przebicia grzałki - skazuje 1 Ω, a buzer nie dzwoni. Co teraz sprawdzić?

Dziś pralka stoi sucha, niepodłączona do wody. Podłączyłem ją pod prąd i nie robi zwarcia. Może to elektrozawory? PLS o wskazówki.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Wyschła również grzałka, jak postoi w wodzie to wybije wyłącznik różnicowo prądowy.
  • Poziom 9  
    Przed chwilą zalałem bęben wodą ( ze 2 l ) Poczekam chwilę i sprawdzę napięcie . Przy okazji sprawdziłem rezystancję elektrozaworów. Jeden ma 3,95 kΩ , drugi 4,02 kΩ.
  • Specjalista AGD
    Kolego poczytaj najpierw co to bezpiecznik różnicowo - prądowy i co go może wyłączać a potem zacznij szukać upływności najlepiej zacząć od grzałki bo to że ma 27,9 oma to nie wszystko .
  • Poziom 9  
    Prośba o pomoc i wskazanie gdzie można kupić zamiennik grzałki. Najlepiej w sklepie internetowym.
    W jednym ze sklepów oryginalna grzałka kosztuje 286 PLN, jest zamiennik ale z informacją , że: " Grzałka pasuje wyłącznie do pralek z metalowym uchwytem na grzałkę. Do pralek z plastikowym uchwytem grzałkę da się wkręcić, ale uszczelka zacznie przeciekać a sama grzałka wypadnie po nagrzaniu wody." Ja mam uchwyt plastikowy.
    https://north.pl/karta/grzalka-2000w-czujnika-do-pralki-bosch-643463,704-RC-1255.html

Wyciągnąłem starą grzałkę i oto jej oznaczenia : Bleckmann UF70 SHD SA14 03173 2000W
    NR KATALOGOWY :00643463
    Wolałbym zakupić tańszy zamiennik. Pralka ma już ponad 8 lat.
  • Specjalista AGD
    Po odłączeniu grzałki dalej wywala rużnicówkę czy już nie ?. Kolego nie ma w twojej okolicy sklepu z częściami agd ?. Idziesz do sklepu z grzałką jak jest zepsuta kupujesz nie dłuższą grzałkę niż twoja z taką samą gumą jak twoja , wkładasz i działa jak ta jest zepsuta .
  • Poziom 9  
    Witam
    Po odłączeniu grzałki nie wybija RCD. Zastanawia mnie wpis ze sklepu internetowego z informacją przy zamienniku, że są dwa podejścia grzałki w tych modelach. Stąd prośba o pomoc. Oczywiście we Wrocławiu znajdzie się taki sklep i mam nadzieje , że rozsądny sprzedawca.
  • Poziom 38  
    Ciekawe czy doktorat da się zrobić z wymiany grzałki :D
    Idziesz do sklepu z starą i każdy sprzedawca sprzeda odpowiednią, można kupić przez internet ale trzeba wiedzieć co chce się kupić :D
    Oczywiście trzeba ją samodzielnie wymienić ale tego internet nie zrobi.
    Najlepiej zaprosić fachowca to masz pewność iż mieszkania nie zalejesz :D :D