Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zniknęly programy - tuner nie wyszukuje programów

gieniek 26 Sie 2017 21:29 966 20
  • #1 26 Sie 2017 21:29
    gieniek
    Poziom 12  

Witam,

Mam problem z programami w telewizorze. Szukałem informacji, ale nie znalazłem takich wskazówek które rozwiązałyby mój problem.

A oto co mam.
    Posiadam telewizor z zewnętrznym dekoderem DVBT, antena siatkowa na dachu z wzmacniaczem, podłączona "koncentrykiem" z zasilaczem do dekodera.
    W czerwcu programy zaczęły odbierać coraz gorzej, aż przepadły, obecnie tuner nie wyszukuje programów. Był wyjątek, że raz po skanowaniu pojawiło się kilka programów, ale nie wszystkie. Działały krótko, później zniknęły a na tv ponownie pojawił się komunikat "brak sygnału".
    Mieszkam ok. 25 km od centrum Warszawy w domu wolnostojącym, nadajnik mam chyba na Pałacu Kultury i w Raszynie.
    Podmieniałem dekodery i zasilacze, anteny z kablami i dalej lipa.
    Będę wdzięczny jeżeli ktoś mi podpowie łopatologicznie co i jak zmienić żeby to zaczęło ponownie działać

0 20
  • #2 26 Sie 2017 21:33
    DiZMar
    Poziom 43  

Sprawdź dekodery na innej antenie (u sąsiada, rodziny...). Jeżeli zaprogramują się to wina w instalacji antenowej.

0
  • #3 26 Sie 2017 22:01
    LeDy
    Poziom 43  

Wymień zasilacz na nowy. Pokaż zdjęcia w puszce anteny jak podłączone.
    DiZMar, ty nie możesz wymyślać od siebie tylko moimi się posługujesz?

0
  • #4 26 Sie 2017 22:36
    DiZMar
    Poziom 43  

LeDy napisał:
    Wymień zasilacz. Pokaż zdjęcia w puszce anteny jak podłączone....

Przecież napisał:
    gieniek napisał:
    ...
    Podmieniałem dekodery i zasilacze, anteny z kablami i dalej lipa.
    ...

No chyba, że kłamał.
    LeDy napisał:
    ...Pokaż zdjęcia w puszce anteny jak podłączone.

A tam możliwe, że są cuda.
    Jeszcze częstym błędem jest podłączenie zasilacza tak, że nie łączy masa z oplotem kabla. Oplot przyciśnięty obejmą a pod spodem tylko izolacja.

Dodano po 29 [minuty]:

Poczytaj ten temat.

Dodano po 2 [minuty]:

Popatrz na to zdjęcie. Dotyczy też odpowiednio podłączenia wzmacniacza.

0
  • #5 26 Sie 2017 22:42
    DiZMar
    Poziom 43  

Coś pochrzaniło się i zdjęcia wprost nie widać. Może terazZniknęly programy - tuner nie wyszukuje programów

0
  • #7 27 Sie 2017 09:36
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 27 Sie 2017 10:03
    DiZMar
    Poziom 43  

Sprawdź czy zwierając po odkręceniu od wzmacniacza (fakt, że ja bym go nie kupił,) F-ki czy zwierając środkowy przewód z F-ką gasnie lampka na zasilaczu. Jeżeli gasnie to podłączenie jest dobre. Jeżeli nie gasnie zewrzyj jak na załączonym obrazku to na czerwono (oplot ze środkowa żyłą). Lampka na zasilaczu ma gasnąć. Jeżeli nie gasnie to źle podłączony zasilacz.

0
  • #9 27 Sie 2017 10:12
    gieniek
    Poziom 12  

DiZMar napisał:
    Sprawdź czy zwierając po odkręceniu od wzmacniacza (fakt, że ja bym go nie kupił,) F-ki czy zwierając środkowy przewód z F-ką gasnie lampka na zasilaczu. Jeżeli gasnie to podłączenie jest dobre. Jeżeli nie gasnie zewrzyj jak na załączonym obrazku to na czerwono (oplot ze środkowa żyłą). Lampka na zasilaczu ma gasnąć. Jeżeli nie gasnie to źle podłączony zasilacz.

W tej chwili lampka wogole sie nie swieci. A zwarcia przy podlaczeniu kabla nie ma. Wczesniej kupilem tez nowy zasilacz i bylo tak samo

Dodano po 1 [minuty]:

mihal2002 napisał:
    Wywal ten LNA i zasilacz nawet bez symetryzatora będzie odbierać.

Jak to pozniej podlaczy? Zyla do jednego zacisku a oplot do drugiego?

0
  • #10 27 Sie 2017 10:17
    LeDy
    Poziom 43  

Zniknęly programy - tuner nie wyszukuje programów Na tym zdjęciu widać, że zasilacz stary. Wymień go najlepiej na taki z regulacja. Tym bardziej , że działało.

Cytat:
    W czerwcu programy zaczęły odbierać coraz gorzej, aż przepadły

0
  • #11 27 Sie 2017 10:17
    DiZMar
    Poziom 43  

gieniek napisał:
    ...

W tej chwili lampka wogole sie nie swieci. A zwarcia przy podlaczeniu kabla nie ma. Wczesniej kupilem tez nowy zasilacz i bylo tak samo

No to masz przyczynę. Lampka ma świecić a gasnąć jeżeli zewrze się środek z oplotem. Odłącz zasilacz od kabla. Lampka ma świecić. Jezeli nie świeci to zasilacz do kosza (utylizacji). Jeżeli zaświeci a po podłączeniu kabla antenowego gaśnie to odłącz wzmacniacz. Jeżeli zaświeci to wzmacniacz do kosza (utylizacji). Jeżeli z podłączonym tylko kablem lampka nie świeci (a z odłączonym świeciła) to wymień kabel. Oczywiście w każdym przypadku gdy lampka nie świeci przyczyną może być zwierający drucik oplotu ze środkowym przewodem spowodowane niefachowym podłączaniem.

0
  • #12 27 Sie 2017 10:18
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 27 Sie 2017 10:19
    DiZMar
    Poziom 43  

gieniek napisał:
    ...

Nawet tak i oczywiście bez zasilacza.
    Upssss...
    Już poradzono konkretnie.

0
  • #14 27 Sie 2017 10:26
    gieniek
    Poziom 12  

LeDy napisał:
    Zniknęly programy - tuner nie wyszukuje programów Na tym zdjęciu widać, że zasilacz stary. Wymień go najlepiej na taki z regulacja. Tym bardziej , że działało.
    Cytat:
    W czerwcu programy zaczęły odbierać coraz gorzej, aż przepadły

Tez podmienialem, na nowy z regulacja i bylo to samo.
    W zasadzie wyprobowalem wszystkie kombinacje poza wymiana wzmacniacza antenowego na nowy.

Dodano po 2 [minuty]:

mihal2002 napisał:
    gieniek napisał:
    W tej chwili lampka wogole sie nie swieci.

Bo jest coś uszkodzone i trzeba zdiagnozować co.
    gieniek napisał:

Dokładnie i z drugiej strony zwykły wtyk antenowy.

Jezeli bedzie dzialac bez wzmacniacza i zasilacza to chetnieto wywale, prostszy uklad i mniej podatny na awarie.

Dodam ze dioda w zasilaczu chyba nigdy nie swiecila i zawsze to dzialalo, programy zaczely stopniowo zanikac wczesniej pogarszajac jakosc (pogorszenie obrazu)

0
  • #15 27 Sie 2017 10:26
    DiZMar
    Poziom 43  

Sprawdź wg mojej rady z #11 27 Sie 2017 10:17 lub zastosuj poradę z #7 27 Sie 2017 09:36 którą ja często stosuję będąc w terenie a uszkodzony jest zasilacz lub wzmacniacz a takowego nie mam przy sobie. Przeważnie z pozytywnym skutkiem.

0
  • #16 27 Sie 2017 10:42
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 27 Sie 2017 10:50
    gieniek
    Poziom 12  

Sproboje opcje z wypieciem tego wszystkiego, tylko kabel i antena. Jeszcze pytanie. Wybor zasilania anteny w opcjach dekodara w takim przypadku to chyba nie ma sensu?

0
  • #18 27 Sie 2017 10:54
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 27 Sie 2017 10:59
    gieniek
    Poziom 12  

Sproboje opcje z wypieciem tego wszystkiego, tylko kabel i antena. Jeszcze pytanie. Wybor zasilania anteny w opcjach dekodara w takim przypadku to chyba nie ma sensu?

0
  • #20 27 Sie 2017 11:00
    DiZMar
    Poziom 43  

gieniek napisał:

Przecież już napisał:
    mihal2002 napisał:
    gieniek napisał:
    Wybor zasilania anteny w opcjach dekodara w takim przypadku to chyba nie ma sensu?

Pewnie że na OFF

Tłumaczę na język polki.
    Zasilanie anteny w opcjach dekodera wyłączone podobnie jak w wersji ze wzmacniaczem i zasilaczem antenowym.

0
  • #21 27 Sie 2017 22:38
    gieniek
    Poziom 12  

Wczesniejszy postbmi sie zdublowal.
    Dzieki za pomoc, dam znac jak to przerobie.

Dodano po 9 [godziny] 38 [minuty]:

Dzieki za pompc Panowie. Wyeliminowalem zasilacz i wzmacniacz i dekoder znalazl programy i dziala bez problemu.

0