Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka husqvarna 12.5 hp dławi się przy obciążeniu

26 Sie 2017 23:42 1293 3
  • Poziom 3  
    Witam.Zakupiłem używaną kosiarkę Husqvarna ct 131 boczny wyrzut z silnikiem brinksa 12.5 hp, skrzynia manualna 5 biegów.Silnik ładnie zapala,pracuje na wolnych i wys. obrotach i płynnie zmienia obroty. Problemem jest gdy tylko dostanie większego oporu tj. niezbyt gęstej trawy 10 cm na 4 biegu to silnik dławi się i muszę się zatrzymać żeby nie zgasł.Silnik nie kopci,nie zauważyłem ubytku oleju,nawet dużo nie zużywa paliwa.Dałem do gościa co remontuje kosiarki,najpierw powiedział,że gaźnik do wymiany,bo to nowy typ i go się nie naprawia.Przy odbiorze powiedział,że zwiększył dawkę paliwa i jest lepiej(ale teraz pali więcej), i w ogóle to jest słaby silnik i nie ma co wymagać.Co do mocy to mam porównanie,bo kosiłem wcześniej taką kosiarką z takim silnikiem tylko z koszem i zasuwała na takiej trawie.
    Podpowiedzcie czy to dla silnika różnica jak jest wyrzut boczny czy do kosza?
    Czy to faktycznie taki słaby typ silnika?
    Czy zawory są samo regulowane olejowo?
    Czy ten gaźnik można naprawiać i regulować?
    numery z gaźnika:794457
    G02549
    9408 2B
    Dokonany został pomiar sprężania na zimnym wyn. 12 bar. Nic nie robiłem przy silniku ani gaźniku zanim nie poznam Waszej opinii i proszę o odp. na pytania zanim zlecę komuś rzetelnemu naprawę.

Dane silnika: MODEL 219807 TYP 1168B1 KOD 081106ZA SERIA 081106ZA72179
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady.
  • Poziom 23  
    Sprawdź elementy napędu układu tnącego, piasty, napinacze, rolki prowadzące, bo może tam coś przytrzymuje. Noże w jakim stanie? Raczej wyrzut boczny to lżej dla silnika. Zawory regulowane ręcznie. 12,5 km dla rzadkiej trawy o wysokości 10cm to pestka.
  • Poziom 3  
    Kosiarka wizualnie w b. dobrym stanie prawie jak nowa, noże dobre, wszystko widać jeszcze w oryginale osłony plastikowe, koła pasowe, piasty, kosisko, paski wizualnie też może już były wcześniej wymieniane, czujniki wszystkie działają co się rzadko zdarza w używkach. Nożami kręciłem ręcznie podczas czyszczenia to nie sprawiały wielkiego oporu. Jeszcze poczekam na podpowiedź o gaźniku, bo na temat zaworów już mam odpowiedź (będą na pewno do spr.)
  • Poziom 3  
    Założyłem nowy gaźnik kupiony w serwisie B&S i kosiarka kosi jak nowa.
    Temat uważam za zamknięty.