Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S3 Neo (I9301I) - Wystąpił błąd serwera. Uruchom ponownie aparat

gustaw604196763 27 Aug 2017 02:37 4302 1
    gustaw604196763
    Level 10  
    Chciałbym przedstawić rozwiązanie problemu, z którym osobiście się zetknąłem. Dopiero po przejrzeniu wielu tematów w końcu znalazłem skuteczną metodę jego rozwiązania. W moim przypadku problem dotyczył dwóch egzemplarzy Samsungów Galaxy S3 Neo (GT-I9301I). Po wgraniu stockowej wersji: I9301IXXSAPG5 aparat przestał działać. Przy próbie jego uruchomienia pojawiał się błąd: "Wystąpił błąd serwera. Uruchom ponownie aparat". Przywrócenie ustawień fabrycznych, wgranie od nowa oprogramowania lub instalowanie innych aplikacji do obsługi aparatu ze sklepu nie naprawiało powstałego błędu. W kilku krokach podam jak rozwiązałem problem.

1. Pobrałem ze strony sammobile.com wersję firmware I9301IXXUANH1, ale może być też I9301IXCSAPG6.
    2. Pobrałem plik pit do mojego modelu: http://gsm-firmware.com/index.php?a=browse&b=file-info&id=15927
    3. Uruchomiłem Odina3 v1.85. Do pobrania np. stąd: https://osdn.net/projects/sfnet_zootop/downloads/Odin3-v1.85.zip/. Moim zdaniem może być również inna wersja Odina.
    4. W polu PDA wybrałem firmware: I9301IXXUANH1.
    5. W polu PIT wybrałem plik pit: S3VE3G_EUR_OPEN.pit. Należy zwrócić uwagę, czy pole Re-Partition jest zaznaczone.
    6. Wprowadziłem telefon w tryb Download Mode: Vol- + Home + Power. Wejście w tryb pobierania należy potwierdzić przyciskiem Vol+.
    7. Podłączyłem telefon do komputera. Należy pamiętać o wgraniu sterowników do obsługi naszego telefonu. Do pobrania np. stąd: http://developer.samsung.com/galaxy/others/android-usb-driver-for-windows
    8. Żółty kolor pola ID: COM świadczy o prawidłowym rozpoznawaniu telefonu przez Odina.
    9. Uruchomiłem aktualizację wciskając przycisk: Start.
    10. Zielony kolor i napis PASS informują nas o zakończeniu procesu aktualizacji. Telefon można odłączyć od komputera.
    11. Telefon samodzielnie się uruchomi. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ takie pierwsze uruchomienie po aktualizacji trwa stanowczo dłużej niż normalnie.

Oczywiście pozostaje ponowne skonfigurowanie telefonu od podstaw. Niesprawny aparat nagle powinien zacząć działać. Dodam, że poradnik ten powinien być skuteczny dla wszystkich Samsungów Galaxy z informacji jakie gdzieś wygooglałem. Należy oczywiście wyszukać odpowiedni do swojego modelu firmware najlepiej ze strony sammobile.com oraz plik pit. Z wyczytanych informacji można wysnuć z bardzo dużym prawdopodobieństwem wniosek, że Samsung celowo puszcza na rynek wersje oprogramowania, które powodują opisywany problem. Sami też odsyłają telefony informując, że uszkodzeniu uległa płyta główna.
    Stworzyłem poradnik, ponieważ poza zdawkowymi informacjami takowego nie znalazłem. Mam nadzieję, że będzie on przydatny nie jednej osobie.