Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie taśmy LED do wyłącznika barkowego

27 Sie 2017 08:26 927 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z podłączeniem wyłącznika barkowego aby działał tak jak został do tego zaprojektowany. Mianowicie po podłączeniu zestawu które jest pokazane na obrazkach listwa LED świeci się gdy wyłącznik jest w pozycji zamkniętej (prztyczek jest wciśnięty) a wyłącza się gdy wyłącznik jest otwarty (prztyczek jest zwolniony).

Próbowałem zamienić przewody miejscami to znaczy przewody plusowe tam gdzie są te minusowe na śrubkach wewnątrz wyłącznika ale efekt jest dokładnie ten sam. Próbowałem także innych konfiguracji z przewodami ale wszystkie nie spełniają założenia tzn światło powinno świecić przy drzwiczkach otwartych.

Nie mam pomysłu jak to jeszcze inaczej można podłączyć. Myślałem, że może ten wyłącznik barkowy kupiłem zły ale patrząc na jego opis to powinien on działać dokładnie w ten sposób o którym mówiłem: "Wyłącznik barkowy, montuje się przy drzwiach. Po otwarciu drzwi, mechanizm się zwalnia, właczając zasilanie. "

Będę wdzięczny za pomoc z tym problemem.

Podłączenie taśmy LED do wyłącznika barkowego Podłączenie taśmy LED do wyłącznika barkowego Podłączenie taśmy LED do wyłącznika barkowego
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Takie połączenie nie ma sensu, bo zrobiłeś z wyłącznika kostkę łączeniową.
    Jeden z przewodów od zasilania łączysz bezpośrednio z przewodem listwy, a drugi podłączasz do jednej ze śrubek. Do drugiej śrubki podłączasz drugi przewód od listwy led.
  • Poziom 36  
    Wniosek: nawet przy najprostszym urządzeniu typu włączanie żarówki wyłącznikiem warto narysować schemat z uwzględnieniem numeracji styków, systemu łączenia styków w tym wyłączniku, rozrysować położenie końcówek, itp., a znikną wszystkie problemy.