Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Słaba jakość HD w CP na 5500s

27 Sie 2017 17:15 1077 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    W przeciągu ostatnich dniach w moim domu został zmieniony operator satelitarny. Dotychczas używany był dekoder Orange UHD88. Wszystkie kanały chodziły bardzo ładnie, HD było ostre i nasycone. Nastawiana antena była na Hot Birda przez pracownika Orange. Po przejściu na Cyfrowy Polsat i dekoder HD5500s zauważyłem, że HD jest jakby słabsze, szczególnie na takich kanałach, jak Eleven, Eurosport, czy kanały polsatowskie. Na kanałach HBO, czy Cinemax obraz wypada świetnie. Ogólnie jakość sygnału wg. dekodera waha się w przedziale od 66-88%, na niektórych kanałach nawet zdarzy się 50%, ale połączenia w żadnym z przypadków nie zrywa. Siła sygnału oscyluje w granicach 70%. Moje pytanie jest następujące: czy mogę zrobić cokolwiek, by poprawić jakość i ostrość oglądanego HD?
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 2  
    Jest w ofercie. Taka wymiana dla mojego pakietu wiązała by się z dodatkowymi opłatami. Na pewno nikt nie wie jak sobie z tym poradzić w inny sposób.
  • Poziom 43  
    A z czym ty chcesz sobie radzić? Odbiór masz prawidłowy a że ci się obraz nie podoba to tylko kwestia gustu.
    Oprogramowanie nowe? Pozmieniaj ustawienia.
  • Poziom 2  
    LeDy napisał:
    A z czym ty chcesz sobie radzić? Odbiór masz prawidłowy a że ci się obraz nie podoba to tylko kwestia gustu.
    Oprogramowanie nowe? Pozmieniaj ustawienia.

Oprogramowanie nowe. Ustawień wiele nie ma do zmiany. HD u poprzedniego operatora było lepsze niż u CP stąd moje zainteresowanie.
  • Poziom 43  
    A "pozmieniaj ustawienia" to co?
  • Użytkownik usunął konto