Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana fimware testera elementów LCR T4 M328 z gadżetów elektroda.pl

TechEkspert 17 Sty 2019 13:09 11928 55
    grzewoj
    Poziom 27  
    Norbert_lubin napisał:
    Witam versja którą wgrałem to 1.13 z Elektrody

możesz podać link?
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    lordwader
    Poziom 10  
    Panowie, da radę zakupić zaprogramowanego atmela?
    Norbert_lubin
    Poziom 17  
    myślę że mógł bym ci jedynie pomoc po przez zaprogramowanie całego urządzenia samego atmela nie bardzo ktoś ci poda z uwagi że jeśli coś nie tak wyjdzie to ty wlutujesz a i tak nie zadziała . mając cały sprzet można sprawdzić i oddać sprawny i gotowy do pracy .
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    higurashi07
    Poziom 2  
    Hydrantx napisał:
    Zanim zmienię firmware, powiedzcie mi co z tą kalibracją. Trzeba zewrzeć wszystkie punky, posiadać dwa kondensatory, ale jak to trzeba zrobić ?

Przygotuj dwa jak najkrótsze odcinki jak najgrubszego drutu miedzianego (ale nie grubszy, niż - powiedzmy - 0,6mm, bo po wszystkim możesz mieć zbyt luźne piny, które mogą odtąd nie być w stanie złapać np. cienkiego drutu).
    Zewrzyj dwie pary pinów - nie trzy, bo wtedy pomiar R w którejś z par jest mniej dokładny. Ja zwarłem bodajże 1 z 2 oraz 1 z 3, ale nie dam sobie ręki uciąć.
    Naciśnij przycisk i będzie test od razu. W pewnym momencie będziesz poproszony o rozwarcie wszystkiego (ja te druty wyciągnąłem pęsetą).
    Gdy rozewrzesz, test ruszy dalej i w końcu poprosi o wsadzenie C>100n między 1 a 3. Ja zastosowałem 1µ.
    Jako efekt tak dokładnie przeprowadzonej kalibracji mierzy R obu moich R 0,13 5% jako 0,13.
    Ja mam wariant z niebieskim przyciskiem.
    Norbert_lubin
    Poziom 17  
    Witaj chodzi tu oto że po zaprogramowane urządzenie powinno się je skalibrowac i tak do tego zworka miedziana da nam 0 Ohm i kondensator pojemnosc opisana w instrukcjach , jest to niezbedne do prawidlowego dzialania testera .
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Norbert_lubin
    Poziom 17  
    Witam wiesz miałem to samo na którymś z softów , nie pamiętam dopiero wgranie innego zaczeło działać .Poszukam w komputerze jeśli znajdę to podeślę ci , ale nic nie obiecuję bo nie pamiętam czy nie wywaliłem tego . Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Norbert_lubin
    Poziom 17  
    Jutro postaram ci się podać link który wgrałem tam jest wszystko
    WCHPikus
    Poziom 14  
    Norbert_lubin napisał:

Tez poprosze
    higurashi07
    Poziom 2  
    Norbert_lubin napisał:

Ja też poproszę.
    terminux
    Poziom 23  
    Jak można, to ja też poproszę.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Norbert_lubin
    Poziom 17  
    Witam nie to że obiecałem i nie udostępniłem tylko może nie byłem w domu ? nie każdy siedzi w pracy 8 godzin z czego 6 na Elektrodzie . Dzisiaj będę programował jednemu z kolegów tester i załączę plik a koledze wypadało by napisać przepraszam .
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Norbert_lubin
    Poziom 17  
    Nie po prostu wgrywasz kalibrujesz i ma śmigać nie ma znaczenia czy z przyciskiem zółtym czy niebieskim , jest spolszczone i po przez przytrzymanie klawisza wchodzisz w menu a tam masz wszystko po polsku i jasno opisane
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    cezare123
    Poziom 5  
    czy jest jakiś inny soft niż atmel studio 7 ( duża kobyła )
    żeby wrzucić ten soft ostatni ? do testera ?
    czyli do tych hex'ów - skompilowanych. mam avrUSB asp doświadczenie z arduino + swoje działajace płytki z atmegami
    ale korzystałem zawsze z Arduino IDE - stąd brak doświadczenia z innym softem.

znalazłem w sieci linijkę kodu dla avrdude

avrdude -c USBasp -P usb -p m328p -U flash:w:TransistorTester.hex \-U eeprom:w:TransistorTester.eep \-U lfuse:w:0xf7:m \-U hfuse:w:0xd9:m \-U efuse:w:0xfc:m

albo fajny filmik Rosjan
    https://www.youtube.com/watch?v=V93MdFw9LT4

ale wszędzie wymagany plik *.eep

confused ;(
    użyłem AvrDude GUI

dziękuję
    TechEkspert
    Redaktor
    @cezare123 sam zapytałeś, sam rozwiązałeś problem i jeszcze zostawiłeś wiedzę dla potomnych ;)
    avrdude to dobry wybór jeżeli nie potrzebujesz instalować całego środowiska Atmel Studio,
    z avrUSB asp powinien też współpracować Basom AVR.
    cezare123
    Poziom 5  
    TechEkspert napisał:
    @cezare123 sam zapytałeś, sam rozwiązałeś problem i jeszcze zostawiłeś wiedzę dla potomnych ;)
    avrdude to dobry wybór jeżeli nie potrzebujesz instalować całego środowiska Atmel Studio,
    z avrUSB asp powinien też współpracować Basom AVR.

Miałem problem ze sterownikami, pod arduino IDE wymaga innych niż pod avrdude - i tu miałem zonka. pomogła aplikacja ZADIG do podmiany Driverów - bo inaczej windows 10 broni tych zainstalowanych jak niepodległości.

Atmel'a zainstalowałem ( miałem mało miejsca na ssd ale poczyściłem trochę ) - męczę się teraz z kompilacją źródeł z niemieckiej strony chcąc udpalić ostatnią wersję bodażje 1,35 (component tester ) ? na logikę powinno się to dać skompilować - ale atmel studio znam .. w sumie 10 minut. a walczę z jakimiś głupimi "warning'ami" o braku dostępu do plików, które notabene są, dodałem ręcznie - ale spokojnie .. podłubię w wolnej chwili. Ale AVRDude bez kłopotu zrobił kopię softu ( zgrał ) jaki miałem wcześniej - by ewentualnie powrócić do poprzedniej wersji. Tu zależało mi na wzmocnieniu tranzystorów / musze z 20 sparować parę... no i na diodach zenera - bo kupić 1% 5.1V 0,5W się nie da - zamówiłem 50 szt. 5% no i będę szukał rodzynków. Natomiast ten radziecki soft Khazama AVR - pomógł bardzo, potwierdził poprawność odczytywania atmegi 328p z płytki LCR T4 - wiedziałem że zgodność komunikacyjną mam.

po analizie "component tester 1,35m" config / make - za cienki jestem żeby próbować te pliki skonfigurować pod LCR-T4
    ma to swoją platformę sprzętową, rotarry button's choć wprawna osoba dałaby radę.

UP ten soft to 1.12k - elektrody 1.13k - i u mnie po załadowaniu działa znakomicie / problemów z wgraniem nie było żadnych.
    - czasem / sporadycznie USB AVR może po wgraniu jednego pliku się zwiesić - sygnalizje to zapalonymi obiema diodami ( jakby nie zakończył sesji - natomiast AVR Dude pisze że "done". Wystarczy go włączyć i wyłączyć, z portu usb i dograć drugi plik.

po niżej fotki mojego LCR-T4 - nie wiem czy wasz też często "lata" na podłogę.
    modyfikacje :
    pudło - siedzi na tyle głęboko że wajcha od zamykania pinów nie wypada.
    w pudle regulator 7809 - daje stabilne 9V z zasilacza bo baterię to zużywa dość szybko
    wyprowadzenia na 3x banan 4mm na przednim panelu

czekam jedynie na zawiasy lub rozważam zamykanie na magnesie neodymowym.