Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie skup odsprzedaje procesory ?

hank44 27 Sie 2017 20:52 438 9
  • #1 27 Sie 2017 20:52
    hank44
    Poziom 4  

Witam

Mam pytanie gdzie skupy złomu odsprzedają e-złom np procesory? Czy sa większe firmy które je skupują po lepszej cenie niż skupy zlomu elektronicznego ? Jak tak to proszę o nazwy.

Pozdrawiam

• #3 28 Sie 2017 06:27
    hank44
    Poziom 4  

Wieksze tzn jakie ?

• #4 28 Sie 2017 06:39
    bearq
    Poziom 35  

hank44 napisał:
    Wieksze tzn jakie ?

Waga? Liczona w tonach/kontynerach :)

• #5 28 Sie 2017 11:44
    hank44
    Poziom 4  

Źle sformowałem pytanie. :) Pisząc "większe" miałem na myśli nie wage tylko nazwy tych firm.

• #6 28 Sie 2017 12:40
    krzysiek_krm
    Poziom 29  

Witam,

hank44 napisał:
    Źle sformowałem pytanie. :) Pisząc "większe" miałem na myśli nie wage tylko nazwy tych firm.

prawdopodobnie jest to nie do ustalenia ze względu na jakieś tajemnice biznesowe.
    Mam pewne podejrzenie graniczące z pewnością, że zyski w tym biznesie nie biorą się z "odsprzedaży", ale z tego, że ktoś te elementy prawidłowo utylizuje a następnie odbiera stosowne dotacje: krajowe, unijne, itd.

Pozdrawiam

• #7 28 Sie 2017 14:22
    robokop
    Moderator Samochody

Nie do końca, części zawierające istotne z punktu opłacalności technologii odzysku ilości złota (goldpiny, złącza krawędziowe, RAM-y, stare procesory), były wysyłane do Czech, gdzie je z nich odzyskiwano.

• #8 28 Sie 2017 14:47
    hank44
    Poziom 4  

Pytam ponieważ o ile skup złomu np. żelazo czy miedź "oddaje " do huty to ze skupem elektroniki mam problem. Np. procesory w których jest złoto według mnie raczej sie nie utylizuje tylko zapewne skupy e-złomu gdzieś je odsprzedają. Pytanie brzmi gdzie ?

• #10 28 Sie 2017 16:15
    hank44
    Poziom 4  

Wchodziłem na stronę tych firm. Po prostu myślałem ze jedynie skopują one e-złom i odsprzedają.
    Dziekuje za informacje[/quote]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME