Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man Tgl 12.240 2007r - Klocki hamulcowe

28 Sie 2017 09:35 1032 4
  • Poziom 10  
    Cześć wymieniłem klocki przód i tył i mam problem bo pokazuje z przodu 89 % i z tyłu po 79%. Mam pytanie da się jakoś z kalibrować zęby pokazywało 100% za pomocą Delphi Trucks 2014. Pozdrawiać
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Generalnie nie ma kalibracji czujnikow klockow hamulcowych . Jest regulacja mechaniczna pod czujnikami ,lecz tylko tymi ktore sa wymienialne . Czesto czujniki sa zintegrowane z zaciskiem i nie mozna z tym nic zrobic . Roznica moze polegac na uszkodzeniu czujnika ( plastikowe elementy w zintegrowanym czujniku ) , lub grubosci tarcz hamulcowych .
  • Poziom 9  
    Wymienialiśmy klocki w tgl też nigdy nie pokazywało 100%, przód nowe tarcze i klocki LEWA 97%, Prawa 98%, z tyły stare tarcze i nowe klocki LEWA 87%,Prawa 82%, Bardzo duży wpływ na to ma zużycie tarcz hamulcowych!!
  • Poziom 28  
    Panowie są dwa rodzaje czujników zużycia klocków o jakich tu mowa? Różnice wskazaniach pomimo wymiany klocków powstają z powodu wycierania sie tarcz hamulcowych. W obu przypadkach jest możliwość wyregulowania nierównomierności wskazania po przez regulację mechaniczną. Jeden rodzaj to dekielek a drugi sztyftowy. Wydaje mi się że w moich postach omawiałem regulacje tych czujników.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    stanisławpiotr napisał:
    W obu przypadkach jest możliwość wyregulowania nierównomierności wskazania po przez regulację mechaniczną.

Moim zdaniem to bardzo zły pomysł ponieważ jeśli za chwilę ktoś wymieni tarcze i klocki to czujniki głupoty pokażą. Rozwiązanie jest banalnie proste: żeby układ znów pokazywał 100% (a raczej 99%) to trzeba wymienić tarcze wraz z klockami. I po problemie. Układ mierzy grubość klocków razem z tarczą więc nic dziwnego, że przy zużytej tarczy i nowych klockach nie pokazuje 100%.