Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ricoh MP C2050 - Gniecenie papieru

birut 28 Aug 2017 09:41 1152 3
    birut
    Level 21  
    Jest problem z przejściem papieru przez utrwalanie. Obraz jest naniesiony prawidłowo, natomiast zgnioty są po zadrukowaniu, na co piątej lub nawet trzeciej kartce w zasadzie w dupleksie. Czoło kartki jest nieco łukowate.
    W kopiarkach czarno-białych taki problem pojawiał się kiedy była awaria elektrody rozładowującej. W tym przypadku jest grzebień z ząbkami za rolką pre transferową. Jest ustawiane napięcie moda 2-930= - 6000V, lecz nie widzę kontaktów z rolką i tym grzebieniem.
    Wymieniony cały układ utrwalania, kompletny moduł pasa transferowego, rolka transferowa.
    Jaki może być powód gniecenia i co z tym napięciem na P-Transfer Roller.
    alcaster
    Level 14  
    Przyczyną może też być krzywo pobrany papier z kasety , lub przekrzywiony w momencie wciągania do duplexu. Oczywiście chyba nie trzeba wspominać że papier powinien być odpowiednio przetrzymywany ( wilgotność) oraz orginalnie zapakowany (nie cięty)
    teridar
    Level 18  
    Sprawdź:
    1. Czy przed wejściem do utrwalania nie ma nagaru z zapieczonego tonera. W minoltach to częste zjawisko. Na listwach wprowadzających kartkę do utrwalania zapieka się toner co powoduje wygięcie się kartki a w konsekwencji zagniatanie jej.
    2. Stan bushingów rolki rejestracji.
    birut
    Level 21  
    Po kilku podobnych usterkach doszedłem do uszkodzenia. Uszkodzony był tylni ogranicznik docisku prowadzenia papieru w dupleksie, to ta większa część czarna z rolkami po środku. Ma ona 2 wypustki z przodu i tyłu mi pękały te z tyłu. Po usunięciu błędu już nie marszczy. Mam nadzieję że przyda się innym ta informacja.