Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino NANO, ESP8266, metoda POST

28 Sie 2017 11:18 753 1
  • Poziom 6  
    Witam,
    chciałbym stworzyć projekt oparty na Arduino Nano połączonego wraz z modułem WiFi ESP8266 - 01.
    Od kilku dni staram się wysłać na serwer formularz z danymi za pomocą metody POST.
    Istnieje strona http://putsreq.com/, która generuje serwer dzięki czemu można przetestować działanie modułu. Wysyłam POSTMANem zapytania POST lub GET na utworzony serwer, działa on poprawnie. Z arduino natomiast nie mogę dojść do ładu. Wydaje mi się że formularz może być nie kompletny lub źle napisany.

Jest bardzo dużo przykładów z metodą POST lecz są to kody, które programowane są z poziomu Arduino IDE lecz bez Arduino NANO. Ponieważ mam jeszcze inne moduły w projekcie, a samo ESP-01 nie ma wystarczająco dużo I/O jestem zmuszony rozszerzyć projekt o moduł NANO.

Poniżej przedstawiam swój kod:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Bardzo proszę o pomoc. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
    Bartosz.
  • PCBway
  • Pomocny post

Poziom 26  
    A nie możesz po prostu arduino załadować do ESP i między ESP a Nano łączyć się szeregowo, roboty zaoszczędzisz, cały kod odpowiedzialny za komunikację POST załadujesz do ESP i odciążysz Nano. Tylko jakaś przejściówka 3V3 USB->RS potrzebna do zaprogramowania ESP. Na dodatek ESP ma sporo pamięci, szkoda tego nie wykorzystać.
    Nano będzie wykonywał tam swoje zadania a jak coś potrzebuje wysłać to pójdzie przez Seriala.