Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony RXD7 - Przełączanie funkcji

brajan_25 28 Sie 2017 11:45 300 4
  • #1 28 Sie 2017 11:45
    brajan_25
    Poziom 6  

Witam, mam od niedawna wieżę Sony MHC-RXD7. Wieża sprawna poza jedną dziwną sprawą. Mianowicie przy przełączaniu różnych funkcji przyciskami na panelu wieża dziwnie się zachowuje, tzn. przełącza funkcje losowo, umieszczone pod innymi przyciskami, np. przełączanie basów przyciskiem DBFB włącza lub wyłącza za którymś razem funkcję spod przycisku Surround czy SYNC EQ. Przełączanie SYNC EQ lub SYNC BASS włącza funkcję KARAOKE lub inne z tych przycisków. I tak dalej, można powiedzieć, że wszystkie funkcje się pomieszały :)

Czy to padł mikrokontroler sterujący? Na forum ktoś wspomniał też o problemie z mikrostykami ale nic więcej nie podał.

0 4
  • #2 29 Sie 2017 07:49
    dzimi
    Moderator

A sprawdzałeś same switch? Możliwe że któryś lub nawet parę z nich jest uszkodzonych co wprowadza stany nieustalone dla procesora i stąd może być taki cyrk.

0
  • #3 29 Sie 2017 08:48
    brajan_25
    Poziom 6  

Jeszcze nic nie sprawdzałem, wstępnie chciałem zasięgnąć opinii bo może ktoś już miał z tą wieżą taki przypadek i go rozwiązał.

0
  • #4 29 Sie 2017 11:57
    dzimi
    Moderator

Teoretycznie to my wiemy niewiele, praktycznie nie umiemy NIC, a że łączymy teorie z praktyką......
    Podsunąłem tylko jedno z możliwych uszkodzeń, ale nie musi być to. Może ktoś się zetknął z takim problemem w tym sprzęcie, ale wiele razy spotkaliśmy się z podobnymi uszkodzeniami w innych sprzętach.
    Dopóki ty nic nie sprawdzisz, dopóty dalej będziemy teoretyzować a samo się nie naprawi.

0
  • #5 29 Sie 2017 16:02
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

brajan_25 napisał:
    przełącza funkcje losowo, umieszczone pod innymi przyciskami, np. przełączanie basów przyciskiem DBFB włącza lub wyłącza za którymś razem funkcję spod przycisku Surround czy SYNC EQ. Przełączanie SYNC EQ lub SYNC BASS włącza funkcję KARAOKE lub inne z tych przycisków. I tak dalej, można powiedzieć, że wszystkie funkcje się pomieszały
    To jest typowy objaw dla zaśniedziałych styków.
    Na 99,9% do wywiany masz wszystkie (bo jak wymienisz kilka zaczną siadać pozostałe w niedługim czasie) mikroswitche.

0
  Szukaj w 5mln produktów