Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soundmaster NR513-CD - Instrukcja serwisowa

Przemcio 28 Sie 2017 13:50 852 0
  • #1 28 Sie 2017 13:50
    Przemcio
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.
    Poszukuję informacji dotyczących sposobu demontażu tego i podobnych radyjek stylizowanych na retro.
    Mój egzemplarz wygląda jak w Linku ale ciekawostka taki sam model zamiast włącznika sieciowego miał gniazdo słuchawkowe a włącznik był w "gałce" siły głosu.
    Radyjka bardzo zbliżone wyglądem do np, Hyundai RTCC 513 czy Dual`a NR 4 Nostalgie ale do tych modeli też instrukcji ne mogę się doszukać.

Dostęp jest mocno ograniczony a pomimo,że odkręciłem co się dało dalej nie ma możliwości wysunięcia chassis.
    Czyli jest na to jakaś "sztuczka".

Uzupełnienie

Okazuje się,że nie ma sztuczek żeby to zdemontować.
    Przednia atrapa montowana jest na 4 wkręty z czego dwa są pod
    zaślepkami z tworzywa sztucznego po obu stronach CD a pozostałe dwa są
    pod przednią "szybką" pod pokrętłami.
    Prawdopodobnie cała przednia "szybka" jest wklejona na dwustronną
    taśmę klejącą i nie podjąłem próby jej zdjęcia. Zbyt duże ryzyko uszkodzenia.
    Tym samym całość zmuszony byłem wyjąć od wewnątrz co łatwe nie jest ale "da się".

Przy okazji.
    Gniazdo USB jest zasilane i podłączone do modułu CD napięciem +5V.
    Radio wyposażone jest w wynalazek opisany jako:

Cytat:
    Norma oszczędzania energii ERP2, wprowadzona w całej Europie, zmusza często producentów do dokonywania ciekawych modyfikacji urządzeń elektroniki użytkowej.

Na przykład bardzo udany model NR513 i NR513A ma włącznik / wyłącznik, ale po wyłączeniu wyłącznika, przytrzymaj go przez około 5 sekund, aby wyłączyć urządzenie. Chociaż jest to wyraźnie zawarte w instrukcjach obsługi, przyjemność zmieszać niedoświadczonego użytkownika z pierwszym uruchomieniem urządzenia.

Często norma oszczędzania energii przedstawiona w Brukseli nie może być inaczej wdrożona technicznie, jeśli istniejący model nie powinien być w całości udoskonalany. W przypadku zupełnie nowo opracowanych produktów nowe normy są technicznie wdrażane w ten sam sposób, że konsumenci nie mają problemów z włączaniem i wyłączaniem nawet bez "instrukcji".

Skorzystałem z tłumacza Google więc może być mało po polsku. :D
    Sprowadza się to do tego, że:
    - wyłącza się jak zasilacz ATX z przycisku czyli wciskamy i czekamy 5 sekund,
    - po zakończeniu odczytu np. płyty CD potrafi się wyłączyć samoczynnie.
    Radio działa prawdopodobnie cały czas a przynajmniej 4 godziny bo tyle czasu
    było włączone.
    Jakiś czas temu naprawiałem egzemplarz o dokładnie tym samym oznaczeniu, który nie był wyposażony w energooszczędne ustrojstwo.

Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam
    P

0 0
  Szukaj w 5mln produktów