Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Urządzenie antyszczekowe

Logarytmix 30 Aug 2017 20:24 7230 34
 • #31
  misiek1111
  Level 27  
  Próbowałeś rozmawiać z sąsiadami? Z opisu wygląda, że facet to miejscowy burak. Spróbuj pogadać z innymi i razem wywrzyjcie presję na gościa. Z sołtysem gadałeś?

  A jeśli nie, to walcz z nim jego własną bronią. Nagraj szczekanie jego psów. Ustaw duży głośnik tubowy skierowany na jego dom i odtwarzaj szczekanie jego psów, tylko głośniej i dłużej.
  Jak przyjdzie milicja, upieraj się, że to jego psy hałasują.
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
 • #32
  wada

  VIP Meritorious for electroda.pl
  kiedyś robiłem już takie straszaki na psy, wystarczyły cztery tanie po 5zł głośniki dostępne na Allegro pod hasłem:
  GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY F32 100W PIEZOELEKTRYCZNY
  i napędzone z jakiegoś zasilacza z starego TV lub komputera AT - potrzebna jest tylko strona pierwotna, a głośniki podpinamy pod uzwojenia transformatora. Zasilacz musi mieć minimum 200W i częstotliwość pracy około 20kHz.
  Załączał to zmodernizowany włącznik na klaskanie. Klaśnięcie i szczeknięcie pasa działa podobnie, modernizacja polegała na tym że na każde klaśnięcie załączało zasilanie na około 30 sekund.
  Te 30 sekund spokojnie wystarczyło aby kundle podwijały ogon i szukało dziury gdzie się mogą schować, po kilku dniach to tylko piszczenie kundli z przerażenia można było słyszeć jak z jakiegoś powodu włączyły się te ultradźwięki.
  Na te 50 metrów zawsze można dać więcej głośników, np ściankę z 3x3 = 9szt i przetwornicę 450Wat - te głośniki niby 100W, ale naprawdę można im zapodać 50Wat na sztukę
 • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
 • #33
  Jawi_P
  Level 35  
  wada wrote:
  napędzone z jakiegoś zasilacza z starego TV lub komputera AT - potrzebna jest tylko strona pierwotna, a głośniki podpinamy pod uzwojenia transformatora. Zasilacz musi mieć minimum 200W i częstotliwość pracy około 20kHz.

  Zasilałaś ten głośnik pierwotnej strony zasilacza AT? On to wytrzymał?
  Co do samego głośnika, on ma strasznie małą efektywność. Tylko 91dB. Ale piezo chyba tak mają? Bo jak patrzę po innych to więcej jak 92dB nie znalazłem.
  To wysokie napięcie chyba daje om takiego kopa?

  Znalazłem skuteczniejsze. Tylko to takie "chińczyki", że o wiarygodność ciężko.
 • #34
  pawlik118
  Level 27  
  _jta_ wrote:
  Ten pomysł już podsuwałeś - i była informacja, że okazywał się nieskuteczny, a i dorzucić (i to celnie) petardę na 50m nie jest łatwo. No i sąsiad może złożyć skargę, jak znajdzie resztki petardy.


  Wystarczy wrzucić na swoje podwórko. Wyciszało to szczekanie całkowicie.
 • #35
  _jta_
  Electronics specialist
  Do rozważenia: reflektor do odbijania dźwięku i skupiania go na klatce psów - może zwiększyć moc dźwięku dochodzącego do nich tysiące razy. W przypadku petardy - spowoduje, że petardę wybuchającą przy reflektorze usłyszą tak, jakby wybuchła w ich klatce; podobnie z głośnikami. Żeby działanie było skuteczne, reflektor musi mieć kształt paraboloidy, źródło dźwięku musi być w jej ognisku, oś musi celować w klatkę psów. W Sopocie są takie reflektory (ale dość duże), które pozwalają rozmawiać szeptem - jedna osoba staje przy jednym, druga przy drugim, i każda słyszy szept drugiej; do ultradźwięków wystarczy dużo mniejszy, ze 30cm średnicy, ale potrzebna jest dokladność lepsza, niż 1mm.  Moderated By ANUBIS:

  Temat zamykam bo ta dyskusje nie znajduje rozwiązania, które by pomogło Autorowi a jednocześnie nie powodowało krzywdy zwierząt. Dodatkowo raportowano temat z rozsądnym uzasadnieniem, którego treść mnie przekonuje.

  Spoiler:
  Raportowano 31 Sie 2017 11:18

  Właście chciałem tylko dopisać w temacie swoje uwagi, ale jest zamknięty, dlatego muszę zaraportować.
  pawlik118 wrote:
  Wystarczy wrzucić na swoje podwórko. Wyciszało to szczekanie całkowicie.
  Pomysł szkodliwy i nie ma zastosowania. 1/ Art. 6 pkt 9 z ustawy o ochronie zwierząt mówi, że zabrania się znęcania nad zwierzętami i świadomego dopuszczania się do zadawania bólu lub cierpień. Cytat: "złosliwe straszenie lub draznienie zwierząt" 2/ Strzelanie z petard stanowi wykroczenie z art. 51 kodeksu wykroczeń (zakłócanie spokoju, porządku publicznego lub spoczynku nocnego). Cytat: "Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny." Oraz: "Art. 51. § 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne." Dopuszcza się strzelanie z petard w określonych warunkach i czasie (np. ściśle określone dni w okolicy Sylwestra), co prawda dotyczy to miejsc publicznych. Droga, chodnik, miejsce za "bramą" są miejscami publicznymi. Jednak po 22.00 wspomniany artykuł dotyczy również własnego podwórka. Takie porady spowodują, że autor postu z ofiary może stać się agresorem i za miesiąc zamiast szukać sposobu na uciszenie psów będzie szukał adwokata, a w obronie właściciela psów stanie połowa wsi. W ultradźwiękach również właściciel urządzenia bez względu na powody naraża się na nieprzyjemności, bo nie używa ich w obronie własnej. Faktem jest jedynie to, że robiąc to na własną odpowiedzialność może urządzenie postawić tak, że nie będzie widoczne dla osób trzecich. A my liczymy na to, że intencje autora są rzeczywiście spowodowane dbałością o własny spokój w kontekście postawy właściciela psów.