Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka spawarka inwertorowa DEDRA?

rad25 28 Aug 2017 19:26 9084 11
    rad25
    Level 11  
    Witam. Zbieram się z zakupem spawarki inwertorowej i nie bardzo mogę się zdecydować na konkretny model. Upatrzyłem sobie trzy modele DEDRY. Są znaczne rozbieżności cenowe i trochę mnie to dziwi ponieważ trzy modele mają podobny zakres amperażu.
    - DEDRA DESi199BT
    - DEDRA DESI210BT
    - DEDRA DESI201 .
    Czy ktoś ma powyższy model i jest on sprawdzony? Chciałbym spawać profile stalowe do 3mm oraz przyspawać zawiasy do bramy i nie chciałbym się zdziwić, że spawarka nie daje rady. Z tego co się orientuję to pierwsze dwa modele są wykonane w innej technologi niż ten trzeci - chyba w nowszej. Ale dlaczego w takim razie model trzeci jest najdroższy skoro wykonany jest w starszej technologi (chyba, że się mylę)? Byłbym wdzięczny za wyrozumiałość i serdeczną pomoc. Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Damiann193
    Level 14  
    Miałem okazję niedawno naprawiać model DESI201 (wypalony wyłącznik) no i przy okazji troszkę pospawałem tym sprzęcikiem i spawa się fajnie. Znajomy który dał mi ją do naprawy ma ją już dość długi czas i nic się z nią złego nie działo po za tym ze trzeba było wymienić gniazda na kable spawalnicze bo się wypaliły (kiepska jakość gniazd) drugi znajomy też posiada ten model i nie narzeka.
    Damiann193
    Level 14  
    Bierzesz pod uwagę też spawarki innej marki? Jutro na warsztacie powinienem mieć nową spawarkę MAGNUM SNAKE 205D VRD i jak chcesz to opisze ci swoje wrażenie co do jakości wykonania oraz jak się nią spawa w porównaniu do DEDRY DESI201 której miałem okazję używać. MAGNUM jest na tranzystorach IGBT tak samo jak twoje dwa pierwsze typy a DEDRA DESI201 jest na mosfetach.
    Damiann193
    Level 14  
    Czy IGBT są gorsze do naprawy to nie wiem, mosfety są tańsze ale za to jest ich więcej wiec trudno określić. A teraz co do wrażeń dotyczących spawarki MAGNUM to wydaje się być lepszej jakości od DEDRY, kable spawalnicze jak i sieciowy są na pewno grubsze i lepszej jakości w MAGNUM, gniazda tu i tu są chyba takie same. Trzeba po prostu dobrze wkręcić przewody i sprawdzać czy się nie poluzowały. Czy jest jakaś różnica w spawaniu to trudno mi stwierdzić bo nie mam bezpośredniego porównania. Spawam tylko amatorsko i wg mnie spawy tak samo DEDRĄ jak i MAGNUMEM wychodzą dobrej jakości.
    rad25
    Level 11  
    Ok, więc zdecydowałem się na spawarkę inwertorową DESI201. Spawarka jak na razie super sprawa, nie ma co porównywać z transformatorówką lecz jest jedno ale. Podczas spawania licznik energii elektrycznej zaczyna głośno buczeć i mnie to trochę przeraża. Licznik mam starego typu, tzn indukcyjny i zastanawiam się czy ta spawarka wytwarza takie zakłócenia w pracy licznika? Nie chciałbym go uszkodzić i mieć jeszcze większy problem. Wcześniej na spawarce transformatorowej nie miałem takiego problemu. Czy ktoś coś mi poradzi w tym temacie? Pozdrawiam.
    Damiann193
    Level 14  
    A jakiego typu masz bezpieczniki? Jeśli masz automatyczne to sprawdź czy to one nie wydają tych dźwięków.
    Damiann193
    Level 14  
    Spotkałem się z takim zjawiskiem ale właśnie w przypadku zwykłych bezpieczników automatycznych (tych wkręcanych) ze głośno brzęczały podczas spawania bo były na skraju progu zadziałania. Podejrzewam ze w bezpiecznikach typu S też to zjawisko może występować tym bardziej że spawarka wymaga zabezpieczenia 25A.
    przemoprzem
    Level 12  
    Witam. A dlaczego nie wziąłes DEDRA DESi199BT - ona ma 100% 125A i 4 letnią gwarancję dla konsumenta. Sam właśnie wertuję neta, ale chyba kupię właśnie 199 ze względu na gwarancję - 4 lata na chińczyka to jednak spooory plus.
    Damiann193
    Level 14  
    Wymienona przezemnie snake ma 100% przy 163A. Według mnie spawarki snake sa lepszej jakości i przedewszystkim ma porzadny wyłącznik który raczej prędko się nie wypali.