Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka spawarka inwertorowa DEDRA?

28 Sie 2017 19:26 5718 11
  • Poziom 11  
    Witam. Zbieram się z zakupem spawarki inwertorowej i nie bardzo mogę się zdecydować na konkretny model. Upatrzyłem sobie trzy modele DEDRY. Są znaczne rozbieżności cenowe i trochę mnie to dziwi ponieważ trzy modele mają podobny zakres amperażu.
    - DEDRA DESi199BT
    - DEDRA DESI210BT
    - DEDRA DESI201 .
    Czy ktoś ma powyższy model i jest on sprawdzony? Chciałbym spawać profile stalowe do 3mm oraz przyspawać zawiasy do bramy i nie chciałbym się zdziwić, że spawarka nie daje rady. Z tego co się orientuję to pierwsze dwa modele są wykonane w innej technologi niż ten trzeci - chyba w nowszej. Ale dlaczego w takim razie model trzeci jest najdroższy skoro wykonany jest w starszej technologi (chyba, że się mylę)? Byłbym wdzięczny za wyrozumiałość i serdeczną pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Miałem okazję niedawno naprawiać model DESI201 (wypalony wyłącznik) no i przy okazji troszkę pospawałem tym sprzęcikiem i spawa się fajnie. Znajomy który dał mi ją do naprawy ma ją już dość długi czas i nic się z nią złego nie działo po za tym ze trzeba było wymienić gniazda na kable spawalnicze bo się wypaliły (kiepska jakość gniazd) drugi znajomy też posiada ten model i nie narzeka.
  • Poziom 12  
    Bierzesz pod uwagę też spawarki innej marki? Jutro na warsztacie powinienem mieć nową spawarkę MAGNUM SNAKE 205D VRD i jak chcesz to opisze ci swoje wrażenie co do jakości wykonania oraz jak się nią spawa w porównaniu do DEDRY DESI201 której miałem okazję używać. MAGNUM jest na tranzystorach IGBT tak samo jak twoje dwa pierwsze typy a DEDRA DESI201 jest na mosfetach.
  • Poziom 12  
    Czy IGBT są gorsze do naprawy to nie wiem, mosfety są tańsze ale za to jest ich więcej wiec trudno określić. A teraz co do wrażeń dotyczących spawarki MAGNUM to wydaje się być lepszej jakości od DEDRY, kable spawalnicze jak i sieciowy są na pewno grubsze i lepszej jakości w MAGNUM, gniazda tu i tu są chyba takie same. Trzeba po prostu dobrze wkręcić przewody i sprawdzać czy się nie poluzowały. Czy jest jakaś różnica w spawaniu to trudno mi stwierdzić bo nie mam bezpośredniego porównania. Spawam tylko amatorsko i wg mnie spawy tak samo DEDRĄ jak i MAGNUMEM wychodzą dobrej jakości.
  • Poziom 11  
    Ok, więc zdecydowałem się na spawarkę inwertorową DESI201. Spawarka jak na razie super sprawa, nie ma co porównywać z transformatorówką lecz jest jedno ale. Podczas spawania licznik energii elektrycznej zaczyna głośno buczeć i mnie to trochę przeraża. Licznik mam starego typu, tzn indukcyjny i zastanawiam się czy ta spawarka wytwarza takie zakłócenia w pracy licznika? Nie chciałbym go uszkodzić i mieć jeszcze większy problem. Wcześniej na spawarce transformatorowej nie miałem takiego problemu. Czy ktoś coś mi poradzi w tym temacie? Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    A jakiego typu masz bezpieczniki? Jeśli masz automatyczne to sprawdź czy to one nie wydają tych dźwięków.
  • Poziom 12  
    Spotkałem się z takim zjawiskiem ale właśnie w przypadku zwykłych bezpieczników automatycznych (tych wkręcanych) ze głośno brzęczały podczas spawania bo były na skraju progu zadziałania. Podejrzewam ze w bezpiecznikach typu S też to zjawisko może występować tym bardziej że spawarka wymaga zabezpieczenia 25A.
  • Poziom 10  
    Witam. A dlaczego nie wziąłes DEDRA DESi199BT - ona ma 100% 125A i 4 letnią gwarancję dla konsumenta. Sam właśnie wertuję neta, ale chyba kupię właśnie 199 ze względu na gwarancję - 4 lata na chińczyka to jednak spooory plus.
  • Poziom 12  
    Wymienona przezemnie snake ma 100% przy 163A. Według mnie spawarki snake sa lepszej jakości i przedewszystkim ma porzadny wyłącznik który raczej prędko się nie wypali.