Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus radeon hd6870 - ASUS Radeon HD 6870 - czerwone paski i brak czcionki bios

28 Sie 2017 19:54 480 1
  • Poziom 2  
    Witam . Jestem nowy na forum i zwracam się do Was po rasie i pomoc najpewniej od osoby która ma większe pojęcie ode mnie ;) mianowicie problem wyglada następująco. Wszystko było okey nie grałem w nic aktualnie i normalnie przeglądałem wiadomości w przeglądarce karta nie była pod obciążeniem aż tu nagle ekran zrobił się całkowicie biały.. myślę sobie dobra czasem bluescreen wyskoczył normalny błąd systemu czy coś w ten deseń no to normalnie zresetowałem komputer i nagle widzę na czarnym ekranie zamiast literek w biosie kwadraciki .. następne okno lądowania się systemu i trzy pionowe czerwone pasy i system już już jest moment że powinien się włączyć czarny ekran i nic nie da się zrobić. Kartę przepiolem do brata i patrzę to samo czerwone pasy lecz u niego system sie wlacza i mozna korzystac z komputera . Jego kartę do mojego i wszystko gra więc jednoznacznie przyczyną jest grafika . Co dziwne znów przemianka karta spowrotem założyłem u siebie i patrzę problem znikł system startuje pasków nie ma bios wyglada normalnie no i ucieszony myślałem że to była chwila słabości mojego sprzętu lecz 2 dni moje szczęście trwało i znów tym razem oglądam serial i ekran cały w szarych paskach zwiecha jak za pierwszym razem i znow... reset bios nie do rozczytania czerwone pionowe paski i niestety już nic nie pomogło komputer mam niesprawny. I teraz pytanie do was czy może ktoś zna przyczynę czemu tak się dzieje ? Czy opłaca się dać kartę do naprawy czy lepiej będzie zmienic grafikę? .
    Mój zestaw to
    Gigabyte 970a-ud3
    Amd phanom x4 965 Black Edition
    2x kingston hyper Genesis 1600c9ddr3
    Asus radeon hd 6870
    Dysk Sata 1tb
    X
    Zasilacz bequiet purepower 630w BQT L7-630w

I jeśli kartę miałbym zmienić to zastanawiam się nad jakim gtx 960 lub 970 tylko nwm czy mój zestaw będzie kompatybilny z całkiem nową i potężna kartą ? Dziękuję z góry za każdą opinię
  • Poziom 43  
    Objaw raczej wskazuje na tzw zimne luty. Można próbować podgrzać pamięci i rdzeń hot airem w jakimś serwisie o ile zrobią to za 30-40PLN bo to ani nie ma gwarancji że podziała a jak nawet podziała to nie wiadomo na ile. Czasem dzień czasem rok podziała.
    Co do karty to takie pytanie w dziale co kupić zadaj. Raczej za mocne te karty - działać będą ale procesor raczej będzie je spowalniał więc szkoda kasy na ie wykorzystaną moc. Chyba że planujesz w krótkim czasie resztę wymienić. Jak nie to prędzej w kierunku GTX1050 bym szukał.