Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq 8510p - wariujący touchpad na zasilaczu

lucek8654 28 Sie 2017 21:27 432 9
  • #1 28 Sie 2017 21:27
    lucek8654
    Poziom 3  

Witam,

mój oryginalny zasilacz zakończył żywot więc zamówiłem nowy, w międzyczasie pożyczam zasilacz od siostry(zasilacz o takich samych parametrach, nie oryginalny). Po kilku minutach od podłączenia występuje opisany już na tym forum problem z warującym touchpadem(co ciekawe u siostry działa bez zarzutu, jej laptop hp compaq 6830s), czasem myszka zawiesi się na ułamek sekundy, poza tym wszystko działa normalnie.
    Chciałem się dowiedzieć czy mogę pracować na takim zasilaczu do czasu dostarczenia nowego(2-5 dni), czy może on uszkodzić laptopa lub baterię?

Pozdrawiam
    Łukasz

0 9
  • Pomocny post
    #2 28 Sie 2017 23:47
    Smith81
    Poziom 4  

O ile zasilacz ma takie same parametry to znaczy:
    1) takie samo napięcie
    2) natężenie prądu takie samo lub większe
    3) taki sam wtyk
    i przede wszystkim jest sprawny to nie powinno być problemów.

0
  • Pomocny post
    #4 31 Sie 2017 23:53
    Przemko21
    Poziom 17  

Wina jest 100% od zasilacza, miałem nie raz ten problem z zamiennikami. Jeden laptop śmiga na tym samym zasilaczu a drugi fixuje. Poprostu niektóre laptopy są bardziej wrażliwe. Pracować na nim możesz.

0
  • #5 01 Wrz 2017 09:14
    gdkj
    Poziom 26  

A tak z ciekawości odwróć wtyczkę zasilacza w gniazdku sieciowym.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 01 Wrz 2017 10:53
    lucek8654
    Poziom 3  

Oryginalny zasilacz ciężko dostać, poza tym jest 3 razy droższy od zamiennika.
    Znalazłem polecany zamiennik z darmową przesyłką i kupiłem , pracuję na nim 3 dzień i wszystko ładnie działa.
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 01 Wrz 2017 12:35
    gdkj
    Poziom 26  

sylweksylwina napisał:
    Ciekawe jak ma to zrobić. Zazwyczaj jest to koniczynka przy zasilaczu i z drugiej strony wtyczka ze stykiem ochronnym.

Przedłużaczem ? Każde gniazdko ma bolec ?
    Ja tak kiedyś miałem, pomagało dotykanie palcem gniazda dvi lub odwracanie zasilania. Oczywista sprawa że taki zasilacz lepiej nie używać.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 01 Wrz 2017 14:24
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

lucek8654 napisał:
    Znalazłem polecany zamiennik z darmową przesyłką i kupiłem , pracuję na nim 3 dzień i wszystko ładnie działa.

Wobec powyższego, temat zamykam.

0