Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stacja 2 din - Chińskia stacja 2 din

karolszreder 29 Aug 2017 00:35 3123 20
    karolszreder
    Level 9  
    Witam. posiadam stacje 2 din , niestety bez schematu
    Potrzebuje pomocy w podłączeniu , samo zasilanie potrafię podłaczyć tj .bat + ,acc i gnd niestety reszta to jakaś magia . Do czego służą przewody opisane can |+| can - ? Załączam zdjecia z opisem przewodów oraz z rozpiską z stacji .Proszę o wyrozumiałość .
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
    karolszreder
    Level 9  
    Jakieś naprowadzenie , nie oczekuje gotowego roziązania , osoby które tym się zajmują pewnie wiedzą wiele więcej po samym opisie przewodów niz ja .
    karolszreder
    Level 9  
    Przepraszam , nie zawuważyłem ,że nie dodało fotek
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    karolszreder wrote:
    Do czego służą przewody opisane can |+| can -
    Do komunikacji z magistralą CAN.
    karolszreder wrote:
    posiadam stacje 2 din
    Ma to jakiś model, typ?
    karolszreder wrote:
    niestety reszta to jakaś magia
    Do czego chcesz to podłączyć? Czego dokładnie z opisu nie rozumiesz?
    karolszreder
    Level 9  
    model jedynie to co na zdjeciu płyty radia tj. HY-HC01XMB-V2
    auto to alfa romeo GT.
    To co już wiem to .
    1. podłaczenie zasilania chociaż tu mam pytanie . Moje auto nie ma przewodu ACC , odbywa sie to chyba przez CAN czy jest inna opcja wzbudzania radja po zapłonie niż tworzenie nowego ACC po przekaźniku ?
    2. Podłaczenie kamery cofania . odpowiada za to przewód fioletowy reverse cont . trzeba podać plus
    3. wzbudzenie wzmacniacza
    Więc mam zasilanie ,wzbudzenie wzmacniacza oraz kamere .
    Chciałbym wiedzieć co zrobić z przewodami can + can -
    do czego służy przewód "BRAKE " (brązowy )
    Dlaczego w kostach są powtórzone "GND " acc , bat + tak samo can - i can + powtarza sie w dwóch kostkach .
    Jak zrealizować sterowanie z kierownicy . w moim radiu występują 3 kostki zasilajaca , głosnikowa oraz mini iso do zmieniarki cd , telefonu i wzmacniacza bose (dodaje zdjęcie ) .
    Z tego co wiem u mnie sterowanie kierownicy odbywa sie przez CAN potrzebny jest dodatkowy moduł sterowania ? Czy da się to jakoś ominąc .
  • Helpful post
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    karolszreder wrote:
    do czego służy przewód "BRAKE " (brązowy )
    Powinien być spięty z czujnikiem hamulca ręcznego, by tylko na postoju uruchamiać część funkcji radia (DVD Player itp).
    karolszreder wrote:
    Dlaczego w kostach są powtórzone "GND "
    To normalne. Część przewodów może być ekranowana lub podpinane są do innych urządzeń i muszą mieć dobry kontakt.
    karolszreder wrote:
    Jak zrealizować sterowanie z kierownicy
    Musielibyśmy znać dokładny model urządzenia i pojazdu. Sam napis z laminatu płyty to za mało.
    karolszreder
    Level 9  
    Bardzo zbliżone wygladem kostek z tylu radia jest radio vordon ht-869v2 niestety do niego schematu takze nie znalazlem
    karolszreder
    Level 9  
    Szkoda że nigdzie nie ma schematu szukam na alliexpres ale też brak .
    DriverMSG dziękuje za jakiś trop może dzieki temu uda się coś znaleść
    @Kamil
    Level 23  
    Witam,
    Koledze udało się radio podłączyć?
    Właśnie dziś odebrałem paczkę i również zastanawiam się nad podłączeniem :)
    karolszreder
    Level 9  
    Tak. smiga aż miło, chętnie pomoge
    @Kamil
    Level 23  
    Zastanawia mnie przewód brake. W sumie jest on w dwóch wiązkach. Trzeba podłączyć jeden jak i drugi pod masę czy wystarczy jeden? A może w ogóle?
    karolszreder
    Level 9  
    Podłączyłem oba , nie próbowałem innej opcji .Widziałem w opcjach stacji możliwośćkonfigurowania zachowania np. odtwarzania filmów
    karolszreder
    Level 9  
    Ill mam nie podlaczony podswietlenie mam po canie, tak do masy podlaczone brake. Masz ta sama stacje?
    @Kamil
    Level 23  
    Tak dokładnie ta sama stacja :)
    Ja Can nie mam.
    Zauważyłem że brake nie trzeba podłączać, działa i bez tego. Tak jak wspomniałeś w ustawieniach jest opcja odtwarzania video podczas jazdy.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie kamery? Masz podłączoną? Jakie piny do tego używasz?
    _prusak_
    Level 23  
    Koledzy potrzebuję procesor z takiego radyjka ponieważ mój ma zwarcie i radyjko leży. Posiada ktoś na sprzedaż? Procesor to : stm32f091