Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka - jaka dobra do domu? Jaką wybrać?

gulson 07 Wrz 2017 14:12 19791 73
    1 PAWEL
    Poziom 41  
    Ja ostatni dokupiłem podstawowe średnice wiertła do betonu BOSCH SDS-Plus fi 5,6,8,10,12,
    Tylko dlatego że czeka mnie remont małego pokoju, zobaczymy jak wytrzymają w betonie.
  • IGE-XAO
    E8600
    Poziom 37  
    Wiertarka jak każdy inny sprzęt jak się dba to się... Marka sprzętu do domu jest mało ważna. Kiedyś aby cokolwiek zrobić samemu trzeba było drogiego sprzętu natomiast obecnie można się wyposażyć bez kredytów. Jeśli o narzędzie się dba dopiero jak się zepsuje to trochę za późno. Gdyby Chiny odważył się poprawić materiały to rynek drogich narzędzi upadnie. Na razie chiny z dobrym skutkiem zrobili smartphona xiaomi co zepsuło rynek samsunga. :)
  • IGE-XAO
    1 PAWEL
    Poziom 41  
    E8600 napisał:
    chiny z dobrym skutkiem zrobili smartphona xiaomi co zepsuło rynek samsunga

Nie tylko to sporo innych sprzętów nie tylko ze względu na cenę, dbają o jakość swoich wyrobów.
    E8600
    Poziom 37  
    Wiem, że przykładów jest dużo więcej. Chiny niebawem będą mieć większość rynku światowego natomiast niech wielkie marki szykują się na emeryturę. Te same wielkie marki udostępniły technologię ale zapomniały, że Chiny nie przestrzegają praw autorskich. Największym dziadostwem z Chin moim zdaniem są miedziowane lub malowane przewody wykonane ze stali lub aluminium.
    1 PAWEL
    Poziom 41  
    E8600 napisał:
    Największym dziadostwem z Chin moim zdaniem są miedziowane lub malowane przewody wykonane ze stali lub aluminium.

Każdy oszczędza jak może w Chinach miedź to cenny kruszec.............:)
    ^ToM^
    Poziom 35  
    marcin55246 napisał:
    ^ToM^ napisał:
    Widzisz, a ja kupiłem jakiegoś Einhela za 150 zł i prócz niskiej ceny ma tę zaletę, że nie interesuje mnie czy ma nowy smar, czy wpadł tam pył. Po prostu jak padnie za ileś lat (a już ze trzy działa bez zarzutu) wymienię na nową.

Szczególnie jak padnie Ci np. pod wieczór, kiedy trzeba coś na szybko zrobić, a maszynka kaput.

A co jak Ci pod wieczór padnie makita, bosch czy inna podobna? Masz dokładnie taką sama sytuację. Każdy sprzęt się psuje, nie ma urządzeń technicznych absolutnie niezawodnych.

Pozdrawiam!
    drobok
    Poziom 30  
    Tak se narzucacie, a założę się że każdy z was ma po 2-3 różne wiertarki :P
    bearq
    Poziom 36  
    ^ToM^ napisał:
    A co jak Ci pod wieczór padnie makita, bosch czy inna podobna? Masz dokładnie taką sama sytuację. Każdy sprzęt się psuje, nie ma urządzeń technicznych absolutnie niezawodnych.

Raczej tu nie chodzi typowo o padnięcie sprzętu tylko o cykl pracy. Dwa trzy otwory w metalu chinką i trzeba robić przerwę... Jak czasami czyszczę szczotką to około minuty czyszczenia z lekkim dociskiem i małymi przerwami na obrót elementu i się biedactwo gotuje a ma niby 700W...
    rafbid
    Poziom 32  
    Pewnie biedactwo jest mocno wysilone.
    E8600
    Poziom 37  
    Jak zobaczyłem wirnik najtańszej szlifierki kątowej to wiedziałem dlaczego padła. Wirnik mniejszy niż w kuchennym mikserze. O dziwo działa do czasu gdy ktoś założył zwykła tarczę do cięcia żeliwa i się przegrzała i plastikowy komutator się rozleciał.
    marcin55246
    Poziom 25  
    ^ToM^ napisał:

bearq napisał:
    Raczej tu nie chodzi typowo o padnięcie sprzętu tylko o cykl pracy. Dwa trzy otwory w metalu chinką i trzeba robić przerwę... Jak czasami czyszczę szczotką to około minuty czyszczenia z lekkim dociskiem i małymi przerwami na obrót elementu i się biedactwo gotuje a ma niby 700W...

Oto chodzi, gorzej wykonana wiertarka, nie wytrzyma takiej eksploatacji, jak ta z lepszych materiałów. A paść, padnie, każdy sprzęt nawala z czasem. To nie ZUS, nie będzie żyło wiecznie :D
    bearq
    Poziom 36  
    rafbid napisał:
    Pewnie biedactwo jest mocno wysilone.

Pewnie dlatego że w fabryce nakleili naklejki z mocą o jedno zero za dużo.
    KaW
    Poziom 34  
    Trzeba się wybrać do CASTORAMY i tam spróbować popracować na jakimś betonie
    wybrana przez siebie wiertarką.
    W.g. mnie cechy podstawowe wiertarki to zakres mocy, zakresy średnic wierteł.
    Z zakresu mocy interesująca jest nastawa obrotów -od niskich do wysokich.
    Nastawa regulacji obrotów powinna być stabilna w czasie obserwacji i pracy.
    Regulatory niektórych firm nie zawsze działają poprawnie -np.:zmieniają liczbę obrotów w zależności od wstrząsów urządzenia.
    Dobrze jest poczytać materiały reklamowe różnych firm .
    Wiertarka do domu musi mieć cechy narzędzia rzemieślniczego- lekka ,z dobrym
    przewodem zasilającym i wyposażeniem ."Pasująca" do ręki.
    Mnie podoba się firma Metabo.
    marcin55246
    Poziom 25  
    Może i ma 500W, ale ile z tego jest użytecznej?
    Np. Dewalt podaje "Moc pobierana 900 W - Moc użyteczna 620 W" Ciekawe jak w tych tanich.
    Metabo "Moc znamionowa 1750W - Moc oddawana1070W"
    Dobre firmy to podają, a niszowe, cóż....
    macstar
    Poziom 10  
    Ja proponuję wiertarkę AEG sam używam i uważam że sprzęt jest ok.
    alfsky
    Poziom 9  
    Wszystko zależy do czego. U mnie tradycyjna wiertarka straciła rację bytu na rzecz wkrętarek. W metalu czy drewnie wywierci bez problemu, a dodatkowo śruby wkręca. A do grubego wiercenia kupiłem kiedyś Boscha GBH 2-24 DFR. Przetrwała niejeden remont łącznie z wykuwaniem futryn z wielkiej płyty, budowę u brata, instalację elektryczną na budowie u przyjaciela. Jak dbasz i nie katujesz narzędzi to wystarczą na długo. Wkrętarki mam w firmie 2. Pierwszą marki Castorama kupiłem jak zaczynałem i budżet na więcej nie pozwalał. Obecnie ma około 5 lat i nadal działa. Później za namową znajomego kupiłem Dewalta DCD 734. Wkrętarka na moje potrzeby super, ale pierwszy akumulator padł po pół roku. Oczywiście wymienili na gwarancji. W międzyczasie kolega miał taki sam przypadek. Też wymienili. Na moją gwarancja skończyła się w maju, a w lipcu znowu padł akumulator, a kolega ma już zepsute oba. A Castorama nadal działa... Więc nie ma reguły czy sprzęt dobrej marki jest lepszy czy marketowy.
    ^ToM^
    Poziom 35  
    Z czystym sumieniem mogę z tanich wiertarek czy też wkrętarek polecić firmę SKIL. Mimo, że cena stosunkowo niska to jakość wykonania przyzwoita.
    W cenie jakiejś tam Makity czy Boscha można kupić wiertarkę, wkrętarkę i może jeszcze z jedno jakieś inne narzędzie. Myślę, że SKIL w domowych warunkach posłuży co najmniej z 10 lat.

Pozdrawiam!
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    jacekRCA
    Poziom 25  
    Też kupiłem tańszą wiertarkę z udarem, jest to Ryobi, trochę już nią powierciłem i jest ok, działa jak należy, szkoda by mi było wydawać ponad 700 zł na wiertarkę bo aż tyle wiercenia w domu nie mam, a tak sprzęt który posiadam spokojnie daje radę ze wszystkim i też można sobie przedłużyć gwarancję do 3 lat.
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda
    E8600 napisał:
    wada napisał:
    wiertła dwustopniowe

Hehe takie cuda to tylko w fabrykach spotkasz. Kowalski nie potrafił by tego naostrzyć. .

Używam tego w domu od lat - nawet mam Polskie z czasów jedynie słusznych, gdzie Gierek nakazywał robić porządne produkty, ale jak się umie korzystać ze sprzętu to wiek temu nie przeszkadza.
    A w pracy łatwo nauczyć pracowników korzystania poprawnie z narzędzi - podczas wypłaty :D

A ostatnio spodobała mi się praca wiertarko-wkrętarką sieciową z Biedronki za 39zł :D
    max obroty 700 obr/min
    moc 280W
    przewód zasilający 6m
    Ma niezłe przełożenie i zero luzów na uchwycie.
    Bo jak uchwyt się telepie jak w wiertarkach z udarem, to szybko wykańczamy wiertła,
    - luz wzdłużny zrywa wiór podczas skrawania i wiertło zaczyna się ślizgać, przegrzewać i przypalać.
    - luz boczny (poprzeczny) rozbija otwory (robią się większe i trójkątne) i mocno uszkadza krawędź boczną wierteł, nawet wyszczerbuje kawałki wiertła po bokach.

Najważniejsze że nie ma udaru, który powoduje telepanie uchwytu nawet przy zwykłym wierceniu, i ma niezłe 23 stopniowe sprzęgło.
    Za tak śmieszne pieniądze i po oglądnięciu jej w sklepie, mała ale ciężka, dość solidnie wykonana i bez luzów - kupiłem z ciekawości, a po kilku dniach dokupiłem jeszcze jedną.

Dostali ją chłopaki na warsztacie do montaży, narzekają że tak wolno kręci - ale wreszcie nie palą wierteł , wiercą tak samo szybko, a może szybciej, a do zamiatania nie mają kupy trocin, ale eleganckie metalowe sprężynki.

Druga ciekawostka z taniości to szlifierka kątowa 1200W Performance power (czy jakoś tak)
    4 lata temu trafiła się do szybkiego zrobienia duża konstrukcja do reklamy. trzeba było to szybko przeszlifować i wypolerować, a żal było porządnych szlifierek dawać robolom - zresztą były tylko trzy, to na szybko były kupione aż cztery te taniochy w Castoramie - do tej pory do najpodlejszej roboty szlifowań, polerowań w kurzu i innym syfie one działają.
    Choć osobiście nie polecam tej firmy - a szczególnie ichniego serwisu Elmark z powodu jaki tu opisywałem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2173816.html
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    wierzba123
    Poziom 16  
    Ja posiadam JCB 650W 5lat gwarancji. Do domu idealna nie za duża nie za mała polecam.
    Poznawaczym
    Poziom 9  
    Tania i dobra wiertarka z udarem to parkside z lidla pewna produkcja niemiecka , oraz cena jest przystępna.

Wiertarka - jaka dobra do domu? Jaką wybrać?

Na pewno wytrzyma domowe remonty :)
    elektryku5
    Poziom 38  
    wada napisał:
    A ostatnio spodobała mi się praca wiertarko-wkrętarką sieciową z Biedronki za 39zł
    max obroty 700 obr/min
    moc 280W

Dobra wkrętarka potrafi mieć lepsze parametry, w tym 2 biegi (czasem i więcej), na montażu owszem aku. się nie opłaca używać, ale w domu jak trzeba kilka otworów zrobić, to jakoś wygodniej tak, niż rozciągać kabel za każdym razem, a litowa bateria mimo długiego leżenia wciąż trzyma, sieciowej wiertarki jakoś dawno nie wyciągałem ze statywu.
    gumisie
    Poziom 40  
    "Wiertarka - jaka dobra do domu?"Od wielu lat posiadam wiertarkę PSB 500 RE (BOSCH). Sprawuje się świetnie nie tylko w domu. :D
    szkieletor11111
    Poziom 20  
    Też tak myśle że coś z Boscha, można tanio na różnych portalach kupić.
    Teres5
    Poziom 18  
    Wielce ciekawe jest stwierdzenie Gulsona, (na początku porad), że w wiertarkach do betonu
    mechanizm udarowy zwiększa ich moc. Konstrukcja mechanizmu udarowego jest banalnie prosta. Mechanizm ten powoduje ruch poosiowy wiertła, które w przeciwieństwie do wiercenia np. w metalu nie skrawa materiał lecz kruszy beton. Oczywiście im większa częstotliwość i skok wiertła w ruchu osiowym, tym wydajność wiercenia jest lepsza. Czy warto kupować tanie narzędzia do użytkowania domowego czy kupić lepszy sprzęt. Moim zdaniem, warto kupić lepsze narzędzia (dotyczy to nie tylko wiertarki). Mój przypadek kiedy do wiercenia otworów w płycie betonowej w łazience kupiłem wiertarkę w markecie za ok. 50 zł i wiertła do betonu kpl. 10 szt za 12 zł. i wywierciłem 4 otwory (tak 4 otwory! nie pomyłka) udar w wiertarce padł a wiertło było do wyrzucenia. Kupiłem Black Dekera i wiertło AEG i wielokrotnie używałem i używam tego zestawu. Jeśli ktoś uważa, że można pracować tanim sprzętem nie dotyczy to tylko wiertarek ale w ogóle narzędzi to jego sprawa. Ze zdrowym rozsądkiem nie dyskutuje się.
    beniamin24
    Poziom 2  
    Tylko bosch niebieski 2-24, 2-26, 2-28 moc zależy od ciebie.