Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka - jaka dobra do domu? Jaką wybrać?

gulson 28 Sep 2017 09:22 27741 74
    ^ToM^
    Level 39  
    beniamin24 wrote:
    tylko bosch niebieski 2-24, 2-26, 2-28 moc zależy od ciebie

Do domu bez problemu może być Bosch z serii zielonej - a jest sporo tańszy. Jest spory wybór. Sam mam taką i od kilkunastu już lat działa bez żadnych zakłóceń.

Pozdrawiam!
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    wada

VIP Meritorious for electroda.pl
    Teres5 wrote:
    Jeśli ktoś uważa, że można pracować tanim sprzętem nie dotyczy to tylko wiertarek ale w ogóle narzędzi to jego sprawa. Ze zdrowym rozsądkiem nie dyskutuje się.
    wszystko zależy do czego dane narzędzie ma służyć.
    Nie ma wiertarek do wszystkiego, bo jak do wszystkiego, to też do niczego,

Jak wkręcanie śrub to wkrętarka wolnoobrotowa z regulowanym sprzęgłem
    Jak wiercenie w metalu lub drewnie to wiertarka przynajmniej dwubiegowa, bez udaru.
    Jak wiercenie w kamieniu, murze itp, to tylko SDS.

A największa głupota to kupowanie wkrętarki akumulatorowej z pseudo udarem.

Wcześniej wspomniałem o wiertarko-wkrętarce sieciowej z Biedronki za 39zł.
    Dwie sztuki dostali je pracownicy na montażu reklam na hali, przez pierwsze dni narzekali co za G... , a jak teraz się pytam to mówią że jest "zajeb....." mocna lekka, bo bez akumulatorów co co chwila trzeba było zmieniać, ręka się nie męczy i wiele innych zalet, ma tylko wiercić otwory od 4 do 10mm, i wkręcać sporo śrub, najczęściej farmery i prawie wszystko w stali nierdzewnej, a to jeden z najtwardszych materiałów, i co najważniejsze to nie palą i nie łamią tyle wierteł.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    User removed account
    Level 1  
    ^ToM^
    Level 39  
    plum1978 wrote:

ciach..... ale pracując zawodowo nie kupuję elektronarzędzi - czy nawet narzędzi ręcznych w marketach.
    ciach......pomijam prace na zasadzie majsterkowania.

Mam prośbę do wszystkich. Przed udzieleniem odpowiedzi warto przeczytać chociaż sam tytuł wątku!
    Miało być o narzędziach do domu, a nie do pracy zawodowej.
    Ty piszesz o narzędziach do pracy zawodowej, a prace na zasadzie majsterkowania pomijasz - przecież to bez sensu, skoro miało być właśnie o narzędziach do majsterkowania.

Pozdrawiam! :) :)
    wada

plum1978 wrote:
    Z drugiej strony , moje zdanie jest takie, że narzędzia jakimi pracujesz świadczą o Tobie - pomijam prace na zasadzie majsterkowania.

Polska głupia mentalność:
    Zastaw się - i postaw się,
    Jaki ze mnie wielki Pan, i zdzieram forsą wam :D

A we wcześniejszych postach dałem przykład że narzędziami do Majsterkowania, można i w firmie długo i solidnie popracować bez męczenia rąk, a w szafie niech sobie leży cała masa ciężkiego i mało wygodnego sprzętu z wysokiej półki i dużą kasę.
    Najważniejsze aby wiedzieć co do czego używać, czy to w domu czy też nawet w firmie.
    Często potrzebujemy jakieś narzędzie które wiemy że rzadko będziemy używać - to po co przepłacać na drogi sprzęt.
    Przykładowa wiertarka z udarem, mamy setkę dziur do wiercenia w drewnie lub metalu i wkręcanie różnych śrubek, a czasami zdarzy się wiercić dziurkę w ścianie, to po co męczyć się przez cały czas z telepiącym się uchwytem, psuć wiertła, itp... bo ten zbędny udar nam tylko przeszkadza, a w ścianie najczęściej jest jakiś gips, suporeks, czy inny materiał i bez udaru też można te przypadkowe dziurki wywiercić, a zawsze można jakiś tani SDS kupić i niech sobie leży w szafie na te przypadkowe sytuacje domowe.
    I w moim przypadku takie coś za 39zł ( http://produkty-z-bdr.blogspot.com/2015/09/wiertarko-wkretarka-sieciowa-z-6.html ) wypchnęło do szafy takie zabawki o czym pisałem w innym temacie gulsona.

Wiertarka - jaka dobra do domu? Jaką wybrać?
    LightOfWinter
    Level 31  
    wada wrote:

A we wcześniejszych postach dałem przykład że narzędziami do Majsterkowania, można i w firmie długo i solidnie popracować bez męczenia rąk, a w szafie niech sobie leży cała masa ciężkiego i mało wygodnego sprzętu z wysokiej półki i dużą kasę.
    Najważniejsze aby wiedzieć co do czego używać, czy to w domu czy też nawet w firmie.
    Często potrzebujemy jakieś narzędzie które wiemy że rzadko będziemy używać - to po co przepłacać na drogi sprzęt.

Witam,
    Zgadzam się z kolegą powyżej. Najważniejsza jest wiedza i doświadczenie. Czyli to co mammy w głowie a nie super markowy sprzęt. Dobry fachowiec wykona bardzo dobrze pracę i sporo słabszym sprzętem, ale sprzęt nie wykona pracy za nas nawet najbardziej markowy.

Ja czasem lubię kupić tani sprzęt, mam 2 lata gwarancji jak padnie to oddaję do marketu a nie szkoda go tak jak tego markowego. Każde urządzenie oglądam dokładnie przed zakupem jak jest wykonane. Czy jest dokładnie poskręcane czy plastiki maja jakieś ubytki, czy przewody np. w pilarce są starannie zaizolowane itd.
    wada

Gulson, gulson co z ciebie wyrośnie :D
    ty kłamczuszku ;)
    gulson wrote:

Wiertarka do domu do 200 złotych – w tym przedziale cenowym znajdziemy przede wszystkim modele pozbawione udaru, które będą w stanie pracować w materiałach miękkich. Spośród nich wymienić można chociażby urządzenia Black&Decker KR504RE oraz Verto 50G511. Jeśli jednak dobrze poszukamy, uda nam się znaleźć również wiertarki udarowe – dobrym przykładem na to jest model Worksite EID221....

Wszystkie tu przez ciebie wymienione wiertarki mają ten beznadziejny udar i mocno telepiący się uchwyt podczas wiercenia bez udaru
    elektryku5
    Level 38  
    wada wrote:
    wypchnęło do szafy takie zabawki o czym pisałem w innym temacie gulsona

A ta mała Makita/Bosch mnie kusiły przez pewien czas, w znajomym warsztacie mają podobnego Boscha, ale w takiej wersji http://www.wttool.com/common/images/product/large/31030160.jpg i ponoć dobrze się spisuje.

W Makicie co konkretnie siadło, przekładnia?
    User removed account
    Level 1  
    gumisie
    Level 42  
    gumisie wrote:
    "Wiertarka - jaka dobra do domu?"Od wielu lat posiadam wiertarkę PSB 500 RE (BOSCH). Sprawuje się świetnie nie tylko w domu. :D
    Po raz kolejny wtrącam się w tak zaciekłą dyskusję i pewnie nie potrzebnie dokładam swoje 5gr. Mleko się rozlało i udowadnianie czy lepiej rozwinąć całą rolkę papieru toaletowego aby sprawdzić czy to koniec lub początek jest bardziej chłonny racze nie ma sensu. Ważne jest to aby taką rolkę posiadać. Wiertarka którą ja posiadam od wielu lat [PSB 500 RE (BOSCH)zielona z "udarem"] i dostała niejednokrotnie w tzw. cztery litery nadal działa bez zastrzeżeń. Wybór należy tylko do nabywcy danego urządzenia, gdybym to ja miał zakupić jednorazową wiertarkę za 39zł w celu wywiercenia kilkuset otworów to bez zastanowienia bym ją kupił a gdyby "zdechła" zawsze mam jakąś gwarancję.
    Pozdrawiam.
    wada

elektryku5 wrote:
    w znajomym warsztacie mają podobnego Boscha, ale w takiej wersji http://www.wttool.com/common/images/product/large/31030160.jpg i ponoć dobrze się spisuje.
    jeżdżą takie ale dwubiegowe u nas na stałe w busach, niestety zaczął dość szybko wyskakiwać pierwszy bieg, trzeba je wówczas zarzynać na drugim biegu, albo przytrzymywać tan suwak od zmiany biegu, używane tylko na montażach do drobnicy z powodu małego rozmiaru i przez to łatwego dostępu w trudnych konstrukcjach. Jedno biegowe mają za duże obroty do wkręcania dużej ilości małych śrubek (12mm Φ 1,5mm)

plum1978 wrote:
    Przekładnie padają po 2 latach b. intensywnej pracy. Ale wtedy sprzęt już zarobił na siebie i możesz go utylizować.
    W makicie raczej w po kilku miesiącach przekładnia zaczyna przeskakiwać i zgrzyta i nie ma się nerwów do reklamowania tego , bo za każdym razem twierdzą że to naturalne zużycie.
    Przełączanie biegów nie pełni zazębia zębatki , pracują na krawędzi i szybko się wyrabiają, wszystko przez ten plastikowy cienki popychacz, trzeba wówczas dość mocno dociskać suwak od biegów aby nie zgrzytało, dodatkowo łożyskowanie uchwytu jest też kiepskie i szybko uchwyt zaczyna się telepać na wszystkie strony.

W festolach niedługo kończy się gwarancja i za wyjątkiem przycisków, złego słowa na je nie można powiedzieć. przyciski są na magnesik i halotron i odrobina pyłu metalowego i durnieją, trzeba je co jakiś czas solidnie przedmuchać sprężonym powietrzem.
    User removed account
    Level 1  
    E8600
    Level 39  
    plum1978 wrote:
    Ma około 550W na przekładni ale potrafiła chłopa 80 kg obręcić wokół osi a jej nic się nie działo

Znam to z wiertarki Elprom Łowecz o mocy 430W sprzęt bardzo trwały (Łowecz to miejsce fabryki w Bułgarii). Jeśli kolega ma jakieś foto tej swojej to prosił bym o dodanie jej do tego tematu Link. Oczywiście jeśli to nie problem. :)
    kot mirmur
    Level 33  
    No i takie kolego plum 1978 są najlepsze do wiercenia w metalu. Wolne obroty+kontrola nacisku. A to że łapkę może ukręcić- kiedyś nie było wiertarek ze sprzęgłem i ludzie dawali radę. Do każdego narzędzia należy podchodzić z głową! Nawet jeśli jest to zwykły wkrętak.
    grzechu776
    Level 1  
    A co myślicie o wiertarkach Chicago Pneumatic? Ostatnio przeglądałem stronę [adres usunięty] i zastanawiam się, czy ten sprzęt jest dobry?

Moderated By Felini:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.