Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw kluczy płasko oczkowych grzechotkowych?

Lechu1777 29 Sie 2017 09:41 1797 14
  • #1 29 Sie 2017 09:41
    Lechu1777
    Poziom 12  

Witam,

poszukuję zestawu kluczy płaskich z grzechotką do użytku dla 1 osoby do niewielkiej firmy. Zależy mi na tym, żeby klucze były od 6 do przynajmniej 27, ale bez pomijania nietypowych rozmiarów, czyli 6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17 itd.

Znalazłem taki zestaw:
    Link

Ale obawiam się, że jakość może być kiepska. Zna ktoś tę firme i może się wypowiedzieć? Ewentualnie prośba o to co kupić w podobnej cenie?

Pozdrawiam

0 14
  • #2 29 Sie 2017 10:19
    czareqpl
    Poziom 28  

Lechu1777 napisał:
    Ale obawiam się, że jakość może być kiepska.

Przecież w tabelce sprzedawca napisał, ze jakość jest wysoka :D

"KRAFT&DELE germania" na 100% chińczyk ubrany w niemiecką nazwę. Tak jak szwajcarskie torebki Witchen ;)

0
  • #3 29 Sie 2017 18:25
    Lechu1777
    Poziom 12  

No dobra, ale co kupić? Tutaj np. klucze GEKO, zna ktoś?
    Link

tutaj znalazłem dużo droższy, ale większy zestaw, ale chodzi o firmę Honiton, ponoć jest to dobry produkt, zna ktoś?
    Link

0
  • #5 29 Sie 2017 19:50
    Lechu1777
    Poziom 12  

Proxxona mam zestaw nasadkowy i polecam, z dużej grzechotki tylko odpadła gumowa rączka, ale zestaw ma tyle lat, że mogło się to wydarzyć. Natomiast ilość kluczy odpada, potrzebuje tak jak pisałem wszystkich kluczy, a nie tylko tych najpopularniejszych. Dla mnie 11,14,15 to normalny klucz i nie ma opcji, żeby go nie było :/ Widze, że ciężko cośbędzie wybrać. Honiton zestaw fajny, ale jednak nie kupuje nic z nasadkami, miał być zestaw samych płaskich kluczy i tego sie trzymam. Niemniej jednak fajny zestaw.

0
  • #6 29 Sie 2017 20:16
    wojtek1234321
    Poziom 29  

misiek1111 napisał:
    Bez przełącznika obrotów

Przy takich/tego typu kluczach to praktycznie jest niepotrzebny przełącznik obrotów, aby kręcić w drugą stronę to wystarczy obrócić klucz o 180 stopni (nie w sposób że druga końcówka, tylko tak jak założony na śrubę, czyli to co na górze to na dół) i nadal kręcić tylko w drugą stronę.

0
  • #7 29 Sie 2017 20:17
    Lechu1777
    Poziom 12  

myśle, że każdy ma tego świadomość :P Ale no dobra ; ) Jakby ktoś miał propozycje na PEŁNY zestaw kluczy od 6,7 do powiedzmy chociaż 20-paru to chętnie zajrze.

0
  • #8 29 Sie 2017 20:22
    misiek1111
    Poziom 21  

wojtek1234321 napisał:
    obrócić klucz o 180 stopni

Główka jest wygięta pod kątem. W trudno dostępnych miejscach klucz może być ułożony tylko w jedną stronę - co wtedy zrobisz?

0
  • #9 29 Sie 2017 20:24
    Lechu1777
    Poziom 12  

misiek1111 napisał:
    wojtek1234321 napisał:
    i nadal kręcić tylko w drugą stronę.

W trudno dostępnych miejscach klucz może być ułożony tylko w jedną stronę - co wtedy zrobisz?

Po to jest przegub na zakończeniach oczkowych. Ja się zgadzam, że wygodniejszy przełącznik, ale rozwiązanie bez nie jest takie złe.

0
  • #10 29 Sie 2017 20:41
    wojtek1234321
    Poziom 29  

misiek1111 napisał:
    Główka jest wygięta pod kątem.

No tak, tu masz rację, ale w kluczach tego typu to w przeważającej większości główki są wahliwe tak że nie robi to różnicy.
    A te co pokazałeś w linku to chyba właśnie mają ten "przełącznik obrotów". Fotografia trochę słaba, ale coś tam jednak widać:

Jaki zestaw kluczy płasko oczkowych grzechotkowych?

0
  • #11 29 Sie 2017 21:18
    misiek1111
    Poziom 21  

Tak, to przełącznik obrotów. Piszę o nim, bo często grzebie w zakamarkach takim kluczem i w moich przypadkach jest mi on niezbędny.
    Czyli jaki klucz jest potrzebny? 1, 2, czy 3?

Jaki zestaw kluczy płasko oczkowych grzechotkowych?Jaki zestaw kluczy płasko oczkowych grzechotkowych?Jaki zestaw kluczy płasko oczkowych grzechotkowych?

0
  • #12 29 Sie 2017 21:37
    beta5
    Poziom 12  

Witam Kolegę, proponuję klucze firmy S&R klucze dobre jakościowo i niezbyt drogie i co najważniejsze z przełącznikiem a ma to czasami naprawdę duże znaczenie bo są takie miejsca że klucza z prostą główką nie zawsze można odwrócić/śruby na płaskich powierzchniach w szczelinach, natomiast te z wahadłową końcówką nie nadają się do odkręcania silnie zapieczonych śrub. Pozdrawiam.

0
  • #13 30 Sie 2017 08:04
    ^ToM^
    Poziom 32  

Lechu1777 napisał:

Ale obawiam się, że jakość może być kiepska. Zna ktoś tę firme i może się wypowiedzieć? Ewentualnie prośba o to co kupić w podobnej cenie?

Jak coś ma w nazwie Germania, Germany, itp. to od razu wiadomo, że to zwykła chińszczyna. Żaden szanujący się niemiecki producent, raczej tak nie opisuje wyrobu.

Czy jakość dobra? Trudno powiedzieć. Przy chińskich wyrobach należy się kierować ceną i oceną organoleptyczną. Im wyższa cena, tym zwykle lepsza jakość wyrobu.
    Jednak polecam kupić przez internet, gdyż będziesz mógł po oglądnięciu i wypróbowaniu zwrócić towar przez co najmniej 14 dni.

Lechu1777 napisał:
    No dobra, ale co kupić? Tutaj np. klucze GEKO, zna ktoś?
    Tutaj znalazłem dużo droższy, ale większy zestaw, ale chodzi o firmę Honiton..

Geko i Honiton to też chińszczyzna. Z tym że Honiton to przynajmniej jest już przetestowana firma i w sumie ma dobre opinie. Zatem to mógłbyś zakupić i mieć w sumie dobre narzędzie.

Natomiast z czystym sumieniem mogę Ci polecić klucze firmy BERNER. Nie wiem po ile je sprzedają, ale jak napiszesz maila to się dowiesz.
    Link
    Mamy różne narzędzia tej firmy i powiem Ci, że naprawdę solidnie wykonane, złego słowa nie mogę powiedzieć na ten moment.
    Tak samo firma WURTH ma solidne narzędzia w ofercie. Niestety, czyja to produkcja to nie wiem. Bardzo możliwe, że też chińskie, ale przynajmniej wyższa albo najwyższa półka.

Pozdrawiam!

0
  • #14 30 Sie 2017 08:18
    abart64
    Poziom 28  

beta5 napisał:
    natomiast te z wahadłową końcówką nie nadają się do odkręcania silnie zapieczonych śrub. Pozdrawiam.

Ja bym nie ryzykował w ogóle odkręcania śrub w przypadku tych kluczy. Na pierwsze poluzowanie jakiś solidny stały a te z grzechotką do kręcenia już po poluzowaniu.

0
  • #15 30 Sie 2017 08:29
    strucel
    Poziom 28  

Honiton miał dobre opinie ,obecnie można trafić na narzędzia brandowane honiton identyczne jakie można kupić jako jobi - jakość też niestety identyczna, sam się tak nabrałem kupiłem przy okazji innych zakupów grzechotkę 1/4" honiton za ok 30zł , wyglądała identycznie jak badziew za 10zł no i tak działała -od nowości miała jkieś luzy , jakby słabo spasowana i padła po odkręceniu 2 śrub.Kupiłem w castoramie macalistera za 20zł i działa do dzisiaj.

0