Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satellite A300-1EB - Instalator Visty nie widzi HDD

29 Sie 2017 10:03 462 3
  • Poziom 20  
    Witam,
    posiadam laptop Satellite A300-1EB
    Mam problem z instalacją windowsa - instalator nie widzi dysku (Vista SP2 x86, obraz pobrany z basewin i zrobiony bootowalny pendrive (vista dlatego bo mam do niej oryginalny klucz, a chcę mieć legalny system)). Po zgraniu na pendriva dosłownie wszystkich sterowników jakie są do tego laptopa na oficjalnej stronie, instalator mówi że nie ma tam sterownika który jest mu potrzebny (a czytając opisy tych sterowników na stronie toshiby widać że dwa z nich są od dysku - Robson Package i Intel iMSM)
    Czy ktoś ma jakiś pomysł?
    Dysk jest sprawny, widoczny w biosie, sformatowany pod NTFS.
    W zał. udostępniam zdjęcia ustawień. Zmiana Sata Controller z Compatibility na AHCI nic nie daje. Przy oznaczeniu dysku widać oznaczenie S1 w nawiasie, co to oznacza?
    Satellite A300-1EB - Instalator Visty nie widzi HDD20170829_0..918.jpg Download (4.5 MB)
    Satellite A300-1EB - Instalator Visty nie widzi HDD20170829_0..908.jpg Download (6.88 MB)
    Satellite A300-1EB - Instalator Visty nie widzi HDD20170829_0..902.jpg Download (6.56 MB)
  • Red. Komputery FAQ
    Ustaw na AHCI, tak jest lepiej. Sterowniki do kontrolera dysku musisz rozpakować na innym komputerze, tak aby na pendrive sterownik był bezpośrednio dostępny. Wtedy ładujesz plik sterownika *.inf i reszta sama się instaluje. Twój SB to zapewne ICH 8. Ułatwię ci zadanie i zamieszczę spakowane sterowniki do ICH 8 pobrane ze strony toshiby.
    Wystarczy że wypakujesz te pliki na pendrive i podczas instalacji wskażesz na plik z AHCI w nazwie.
    Inne pliki *.inf zostawiłem na wszelki wypadek.
  • Poziom 20  
    Po zainstalowaniu zaznaczego na zdjęciu sterownika dalej nie widać dysku. W Biosie ustawilem AHCI
    Satellite A300-1EB - Instalator Visty nie widzi HDD

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

Dodam, że instalator Windows 7 wykrywa dysk.