Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A500 - wysoka temperatura procesora, zaciecia myszki

xuebi 29 Sie 2017 10:07 402 4
  • #1 29 Sie 2017 10:07
    xuebi
    Poziom 5  

Toschiba A500-13c. Przesmarowany zostal procesor intel T7350 pasta thermal grease 1 i karta graficzna HD4570 (pod karte dalem blaszke+paste) . Temp na karcie spadla do 56C wiec jest ok,(przedtem bylo 75C) a na procesorze jest za wysoka bo 75-83C i to tylko na przegladaniu internetu. Jak wlacze furmark to po paru minutach proc ma powyzej 90C. Smarowalem kilka razy grubo potem cienko i jest to samo. Nie piszczcie ze pasta slaba bo nakładalem nieraz pasty gorsze silikonowe i temp byly 46C. Radiator jest jeden jako calosc do karty i procesora. Czasem tez coś sie tnie -myszka sie zacina przeskakuje kursor oraz obraz online sie przycina. Po 30min przegladania sieci temp sa takie:

0 4
  • TermoPasty.pl
  • #2 29 Sie 2017 10:35
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
  • TermoPasty.pl
  • #3 29 Sie 2017 13:02
    xuebi
    Poziom 5  

Wentylator jest ok, cały czas sie kreci na dosyc wolych obrotach, jak temp. idzie w gore to przyspiesza. HWiNFO pokazuje niższe temperatury CPU o 10C, a GPU takie same 50-58C. Nie wiem czy mi sie coś zdaje, ale chyba temp. spadla bo po 10minutach stresu w Furmarku temp. CPU max 86C, a w HWinFo max 75C.
    Nie dzialało tez pare klawiszy -podstawilem drugą sprawną klawiature, a na niej znowu jeszcze inne klawisze nie dzialały, więc przywróciłem bios do fabrycznych i teraz klawisze wszystkie działają, a temp są troche jakby niższe. Chyba tak musi zostać. Bo co jeszcze mozna zrobić - paste lepszą dać to pare C w dół pojdzie? Jak sprawdzić czy radiator przylega dobrze do procesora? -chyba tylko szczelinomierzem, ale nie ma zbyt dobrego dojścia.
    Temp. CPU zaraz po włączeniu laptopa:
    Temp. po 10min przegladania sieci:
    Temp. CPU po 10 min stresu:
    Temp. GPU10 po min stresu:

0
  • #4 29 Sie 2017 13:36
    borg18
    Poziom 12  

Rozumiem że wentylator czyściłeś z kurzu itp... rozebrałeś go dokładnie? tam czasami potrafi się zebrać spora ilość..trzeba go rozkręcic bo niekiedy zwykle przedmuchanie nie wiele daje. Według mnie sytuacja nie jest zła 86 w stresie na maxa to nie taki zły wynik. Zawsze możesz sam ustawić większe obroty wentylatora, ale jeżeli nie dochodzi do 90 stopni to zostawiłbym to jak jest. Toshiba to compal... zapewne i materiały obudowy nie sa idealnej jakości, co rozkłada się na stan rzeczy.

0
  • #5 29 Sie 2017 14:10
    xuebi
    Poziom 5  

Każdą łapatke z osobna czysciłem wacikiem, nie ma w nim kurzu przylegajacego. Mam jeszcze drugi radiator ale czy jest sens to rozkrecać spowrotem, odklejac termopady, zmywac paste, smarować od nowa, skoro pewnie bedzie tak samo. Pogram na nim troche, posiedze w necie pare dni zobaczymy, jak bedzie sie grzal to zmienie radiator Ale mialem kiedyś taki sam laptop A500-13C i teraz kojarze że też temp. byly wysokie, pewnie w tym modelu tak już jest.

0