Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y50-70 - WIFI dużo lepiej działa na baterii niż na zasilaczu

rafiozzo 29 Aug 2017 12:41 804 3
 • #1
  rafiozzo
  Level 7  
  Hej, dzisiaj postanowiłem wymienić pastę termoprzewodzącą w moim Lenovo y50-70 i po złożeniu go do kupy spotkało mnie ogromne zdziwienie. Przestał mi działać internet - wykrywał sieci, a po długiej mozolnej walce w końcu łączył, lecz było ciągle "sieć niezidentyfikowana" i brak dostępu do internetu. Sprawdzałem czy kabelki od anteny są na miejscu i są (nawet je celowo wypinałem i wpinałem). Oczywiście rozebrałem go z 5 razy i wszystko posprawdzałem, no i wszystko jest podłączone jak wcześniej. Temperatury oczywiście pospadały. Laptop złożony w ten sam sposób w jaki złożony był wcześniej.
  Ale... gdy zdjąłem obudowę to lepiej łapał internet (oczywiście potem skojarzyłem, że do zdjęcia obudowy odpinałem zasilanie). Potem przy zdjętej obudowie podłączyłem zasilanie i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu internet przestał działać - tj. przestał ładować strony lub ładował je baaaardzo długo. Zasięg bez zmian - 5 kresek i wykrzyknik z komunikatem "sieć niezidentyfikowana" "brak dostępu do internetu". Później złożyłem obudowę i ciągle obserwuję ten fenomen - laptop na baterii = internet instant, laptop na zasilaniu = wielka zamuła lub brak neta. Jest to dosłownie natychmiastowe. Wypinam zasilanie i nagle internet dostaje kopa w tej samej sekundzie i to samo się tyczy zasilania.
  Oczywiście jak na zasilaniu przemieszczę się o np. 2-3 metry w stronę routera to zaczyna net lepiej działać.  W obu trybach maksymalna wydajność karty sieciowej w ustawieniach zasilania. Oba tryby również ustawione na wysoką wydajność.

  Czy ktokolwiek ma jakiekolwiek pomysły na rozwiązanie tej zagadki? Szczerze to pierwszy raz się z takim paradoksem spotykam, żeby na baterii coś lepiej działało..
 • #3
  sk1977

  IT specialist
  Sprawdź czy kabelki nie są "przycięte" obudową lub zamienione miejscami.
 • #4
  rafiozzo
  Level 7  
  Problem chyba zażegnany. Przyczyną było prawdopodobnie przebieg jednego z kabli antenowych blisko złącza z zasilaniem dla wiatraka (lub gdziekolwiek indziej, bo zmieniłem przebieg kabli). Być może jakieś pole elektromagnetyczne zaburzało pracę anteny.

  Dzięki za odpowiedzi. :)