Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50-70 - WIFI dużo lepiej działa na baterii niż na zasilaczu

rafiozzo 29 Sie 2017 12:41 462 3
  • #1 29 Sie 2017 12:41
    rafiozzo
    Poziom 5  

Hej, dzisiaj postanowiłem wymienić pastę termoprzewodzącą w moim Lenovo y50-70 i po złożeniu go do kupy spotkało mnie ogromne zdziwienie. Przestał mi działać internet - wykrywał sieci, a po długiej mozolnej walce w końcu łączył, lecz było ciągle "sieć niezidentyfikowana" i brak dostępu do internetu. Sprawdzałem czy kabelki od anteny są na miejscu i są (nawet je celowo wypinałem i wpinałem). Oczywiście rozebrałem go z 5 razy i wszystko posprawdzałem, no i wszystko jest podłączone jak wcześniej. Temperatury oczywiście pospadały. Laptop złożony w ten sam sposób w jaki złożony był wcześniej.
    Ale... gdy zdjąłem obudowę to lepiej łapał internet (oczywiście potem skojarzyłem, że do zdjęcia obudowy odpinałem zasilanie). Potem przy zdjętej obudowie podłączyłem zasilanie i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu internet przestał działać - tj. przestał ładować strony lub ładował je baaaardzo długo. Zasięg bez zmian - 5 kresek i wykrzyknik z komunikatem "sieć niezidentyfikowana" "brak dostępu do internetu". Później złożyłem obudowę i ciągle obserwuję ten fenomen - laptop na baterii = internet instant, laptop na zasilaniu = wielka zamuła lub brak neta. Jest to dosłownie natychmiastowe. Wypinam zasilanie i nagle internet dostaje kopa w tej samej sekundzie i to samo się tyczy zasilania.
    Oczywiście jak na zasilaniu przemieszczę się o np. 2-3 metry w stronę routera to zaczyna net lepiej działać.

W obu trybach maksymalna wydajność karty sieciowej w ustawieniach zasilania. Oba tryby również ustawione na wysoką wydajność.

Czy ktokolwiek ma jakiekolwiek pomysły na rozwiązanie tej zagadki? Szczerze to pierwszy raz się z takim paradoksem spotykam, żeby na baterii coś lepiej działało..

0 3
  • #2 29 Sie 2017 14:50
    huluk
    Poziom 30  

Sprawdź na początek np. programem CPUID czy coś i jak tak to co się zmienia w taktowaniach i napięciach zasilania przy przejściu bateria - sieć.

0
  • #3 30 Sie 2017 08:50
    sk1977
    Spec od komputerów

Sprawdź czy kabelki nie są "przycięte" obudową lub zamienione miejscami.

0
  • #4 30 Sie 2017 10:32
    rafiozzo
    Poziom 5  

Problem chyba zażegnany. Przyczyną było prawdopodobnie przebieg jednego z kabli antenowych blisko złącza z zasilaniem dla wiatraka (lub gdziekolwiek indziej, bo zmieniłem przebieg kabli). Być może jakieś pole elektromagnetyczne zaburzało pracę anteny.

Dzięki za odpowiedzi. :)

0
  Szukaj w 5mln produktów