Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L - Nie działa tylna wycieraczka

29 Sie 2017 20:25 3864 2
  • Poziom 12  
    Witajcie.

Dostałem dziś do sprawdzenia silnik i układ z tylnej wycieraczki Audi A3 8L. Otrzymałem tylko tyle ile widać na zdjęciach poniżej. Właściciel twierdzi ze napięcia na wejście docierają a mimo to silnik nie pracuje. Sam silnik można podpiąć na krótko pod 12V i sprawdzić ale czy poratuje tutaj ktoś z diagnozą tej elektroniki?

Druga sprawa że mogę to zasilić tylko z zasilacza warsztatowego dającego max 5A. Wystarczy taki prąd do ruszenia tego silnika?

Audi A3 8L - Nie działa tylna wycieraczkaAudi A3 8L - Nie działa tylna wycieraczkaAudi A3 8L - Nie działa tylna wycieraczkaAudi A3 8L - Nie działa tylna wycieraczka
  • Poziom 26  
    Sprawdź ten duży tranzystor
  • Poziom 12  
    Audi A3 8L - Nie działa tylna wycieraczka
    139 CR 708A
    Z tego co wynika z sieci (z innego wątku na elektrodzie też) to jest tyrystor. Z innych informacji wynika ze sprawdzenie tyrystora nie jest tak do końca proste. Jak do tego podejść?

Do tego znalazłem uszkodzenie w postaci urwanej cewki w samym silniku. Przylutowałem ją.
    Audi A3 8L - Nie działa tylna wycieraczkaAudi A3 8L - Nie działa tylna wycieraczka

Co ciekawe rezystancja uzwojeń silnika mierzona bezpośrednio na komutatorze wynosi 0,8Ω/uzwojenie. Rezystancja mierzona na stykach silnika (z wyjętym komutatorem) idzie w grubych MΩ. Po włożeniu komutatora na stykach mamy rezystancję uzwojeń czyli 0,8Ω ale już po założeniu obudowy silnika ta sama rezystancja na jego stykach = 0Ω.

-=EDYCJA=-

Po dokładnym przeszukaniu silnika pod kątem zwarcia okazało się ze blaszki kontrujące sprężynki szczotek były delikatnie odgjęte i zwierały do obudowy. Oj! Właściciel dostanie burę za to ze grzebał w silniku (pewnie chciał sprawdzić szczotki skoro silnik nie działał) i nie dość że pokrzywił te blaszki to jeszcze nic o tym nie wspomniał. Dowcipniś.

Silnik ruszył. Dziś go oddam i będę czekał na wynik zamontowania w samochodzie.