Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win 10 (Tablet Win Surface) - Usunięte pliki z pulpitu/Nowe Pulpit Po Skanie

CrisELDi 29 Sie 2017 21:25 516 3
  • #1 29 Sie 2017 21:25
    CrisELDi
    Poziom 14  

Witam

Mam nie typową awarie zaginęły pliki z pulpitu po tym jak Malwarebytes znalazł 21000tyś "problemów" w tym 5 poważnych.(Nie znam nazwy).

Jak to się stało?

- (Tablet był powolny)Po wykonaniu Pracy Malware bytes program po wykonaniu kwarantanny prosił o restart i tak zrobiłem.
    - Tablet bardzo powoli się uruchamiał do momentu logowania i po wpisaniu hasła nadal długo się logował ( na tablecie jest tylko jeden konto użytkownika)
    - Tablet załadował całkiem inny pulpit tak jak by był dopiero pierwszy raz zainstalowany (czysty pulpit bez plików/folderów lub ikon które były przed restartem)
    - Sprawdziłem czy są pliki , znalazłem je w "C:Użytkownicy/Użytkownik/pulpit" i przekopiowałem je na nowy pulpit.
    - Ale przy kolejnym uruchomieniu oraz pracy tablet, tablet nagle się zrestartował i uruchomił się na pulpicie (po wpisaniu hasła) na poprzednim pulpicie (przed skanowaniem) ale bez moich plików?

I teraz się zaczynają jakieś problemy?

- Widzę foldery w SZYBKIM DOSTĘP ale jak próbuje otworzyć je to wyskakuje komunikat o braku dostępu, Błąd mówiąc iż urządzenie lub sieć są odłączone?

- I kolejna niespodzianka to iż mogę otworzyć pliki które były "Niedawno używane pliki" i widzę zawartość. Podglądając lokalizacje plików widać iż pliki są "Ten Komputer/Pulpit"

- W folderze C:Użytkownicy/Użytkownik/pulpit niema żadnych plików?

- Przeskanowałem programami czy pliki zostały usunięte jakieś pliki ale nie znalazłem nic.
    - Przeszukałem przy pomocy Windowsa i nic nie znalazło z moich plików.

System Windows 10 jest oryginalny i nie modyfikowany.
    Punkt przywracania nie został stworzony.

Trochę utknąłem i nie wiem jak odzyskać pliki?

0 3
  • #2 29 Sie 2017 22:33
    masterten
    Poziom 29  

Otwórz "Niedawno używane pliki" i wyświetl właściwości jednego z tych plików, tam zobaczysz pełną ścieżkę do pliku.

Najprawdopodobniej są one w profilu tymczasowym, czyli "c:\users\TEMP.cośtamcośtam\desktop" tylko musisz sobie włączyć widok plików ukrytych i systemowych żeby zobaczyć ten profil w c:\users

0
  • #4 05 Lis 2017 21:36
    CrisELDi
    Poziom 14  

Pliki które zaginęły, się znalazły ale nie na tablecie ale nośniku usb, który był podłączony podczas całej operacji, nie rozumiem dlaczego znajdujące się pliki na pen driver usb zostały usunięte i zastąpione plikami które były kopiowane na Dysk C:?

Przepuszczam iż na pen-driver czas temu został umieszczony boot-system win10 który nie został sformatowany i trafił do normalnego użytku (transferu danych). I Podczas konfliktu i problemów z systemem win 10 na tablecie podczas kolejnego restartu coś musiał być sczytane z tego USB boot i dlatego widziałem kompletnie odmienny pulpit gdzie błędnie przez system zostały skopiowane pliki.

0
  Szukaj w 5mln produktów