Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop ~2k, programowanie

nenopl 29 Sie 2017 23:22 369 4
  • #1 29 Sie 2017 23:22
    nenopl
    Poziom 6  

Szukam laptopa (w tej półce to pewnie cenowej to pewnie poleasingowy) do programowania, filmów i przeglądania internetu.

Ważna jest więc i dobra wydajność jak i mobilność - procesor, bateria. Fajnie jakby miał 8GB+ RAM, dysk przynajmniej 240GB SSD i matową matrycę +14".

Pytanie również jak to jest z laptopami używanym bo nigdy takiego nie miałem. Czy z góry nastawiać się trzeba na jakieś wymiany tj. dysk? Może sensem jest kupienie laptopa ze słabszym dyskiem lub jego brakiem i wymiana od razu na nowy?

0 4
  • #2 30 Sie 2017 07:27
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Sie 2017 13:50
    nenopl
    Poziom 6  

Dzieki za Twoja wypowiedz. A jestes w stanie polecic jakies strony oferujace sprzet poleasingowy?

0
  • #5 15 Lis 2017 23:05
    nenopl
    Poziom 6  

Ostatecznie kupiłem HP 8570w
    i7-3720QM
    16GB
    500GB HDD
    nVidia K2000M
    1920x1080
    (amso.pl)
    2200 zł + nowy dysk ssd 256 + plecak na laptopa i wyszło ~3k (czyli trochę przekroczyłem budżet :D).
    Po prawie 2 miesiącach użytkowania definitywnie polecam tego laptopa, definitywna skała i obijanie nie jest mu straszne,
    nie jest najlżejszy ale po to właśnie mam plecak. Żadna praca w mojej obecnej nauce mu nie straszna(otwarte kilkadziesiąt kart www,, plików do pracy, kompilowanie czegoś i jednocześnie filmik najwyzszej jakosci nie powodują jakichkolwiek spadków wydajności (a pracuje często dodatkowo na oszczędzaniu baterii - w teorii mniejszej wydajności)). Jedyny minus to chyba bateria - przy oszczędzaniu baterii i jasności 25-50% z Wifi ~2h, a bez do 3,5. Ale to jednak maszyna do pracy a nie ultrabook.
    co ciekawe nawet można pograć na nim w jakieś gry - CSGO płynne prawie cały czas(oprócz staniu w smoke jak ktoś w temacie)
    ____
    +wydajność, rozdzielczość, szybkość pracy, możliwość wyłączenia touchpada
    -bateria,
    ____
    Co do sklepu - amso.pl
    +jakość sprzętu(tylko drobne ryski na obudowie), HDD prawie nowe (70h pracy miały na sobie), cena
    -czas oczekiwania (dałoby rade szybciej niż 4 dni na samą wysyłkę)

0