Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL8316RO - Uszkodzenie wyświetlacza

Cezorek 30 Aug 2017 09:19 2934 1
    Cezorek
    Level 1  
    Witam, otóż mój problem ze zmywarką jest bardzo złożony. Wynajmuję mieszkanie, w którym jest zmywarka Electrolux w zabudowie. Jako, że mam stosunkowo mało naczyń, zawsze używałem programu 30 min. i byłem zadowolony. Program charakteryzuje się tym, że zmywa świeżo zabrudzone naczynia, co za tym idzie nie zbiera wody w zbiorniku tylko od razu ją odpompowuje. Teraz przyszedł czas na kontrolę mieszkania, właściciel włączył zmywarkę na program advanced 3h do ciężko zabrudzonych naczyń i okazało się, że woda cieknie dołem drzwiczek po ok 10 minutach. Dodatkowo zauważyłem jakby pęknięcia w obudowie oraz lekko zbity wyświetlacz po tym programie. Nie jest to możliwe aby uszkodzenia zostały spowodowane z mojej winy, zawsze oglądam czy nic się nie stało ze zmywarką. Po dłuższych oględzinach stwierdziłem, że zmywarka została źle zamontowana w zabudowie. Nie jest odpowiednio uszczelniona, gdyż brud zbiera się poza uszczelką, oraz gorąca para wodna sprawiła, że blat w miejscu otwierania sprzętu "spuchł". Drzwi również są źle spasowane - góra mocno dolega do reszty, dół odstaje. Możliwe, że spasowanie mogło właśnie spowodować uszkodzenie górnej części drzwi (wyświetlacz + elemety plastikowe)
    Moje pytanie brzmi, czy jest możliwe, aby plastikowe elementy oraz wyświetlacz zostały uszkodzone podczas trwania procesu zmywania, skoro komora była nieszczelna ? Moim zdaniem, jest to jedyne wytłumaczenie pękniętego wyświetlacza, gdyż ciśnienie oraz gorąca para mogły po prostu rozsadzić plastik powodując pęknięcia, szczególnie, że występuje efekt pływającego ekranu. Dodam tylko, że używam sprzętu niecały rok i włączam zmywarkę jakoś dwa razy w miesiącu. Mogę się jakoś z tego wybronić, skoro ja wcześniej nie miałem problemów z tym sprzętem ?
    Zmywarka Electrolux ESL8316RO - Uszkodzenie wyświetlacza?Zmywarka Electrolux ESL8316RO - Uszkodzenie wyświetlacza
    Piotr2608

Level 41  
    I to poniekąd jest odwieczny problem wszystkich awarii sprzętu m.in. AGD. Dlaczego?
    Ciągłe mycie na jednym programie może przyczynić się do zamulenia zmywarki, niska temperatura mycia + krótki czas nie jest wstanie usunąć złogów tłuszczu czy brudu. Można to porównać do mycia zlewu - zamiast go czyścić popłuczmy go wodą o temperaturze 40°C dwa razy w tygodniu.
    Minimum raz na miesiąc użyjmy programu dłuższego o wyższej temperaturze z pustą zmywarką i środkiem do mycia aby umyć złogi brudu które zalegające powodują np. rozszczelnienie się zmywarek.
    Dotyczy to również pozostałego sprzętu AGD w tym pralek.
    Czy się z tego wybronisz, nie wiem ale aby móc postawić bezstronną diagnozę ktoś musiałby obejrzeć tą zmywarkę.