Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWO410D - wyłącza się i włącza co jakiś czas

gibki staruszek 30 Sie 2017 13:51 606 1
  • #1 30 Sie 2017 13:51
    gibki staruszek
    Poziom 1  

Witam. Opcja "szukaj" nie pomogła... Pralka zaczyna pranie, nabiera wody, grzeje, kręci itd., lecz po kilku minutach (nie ma reguły) wyłącza się całkowicie. Gasną kontrolki, milknie, a po chwili blokada puszcza. Po pewnym czasie włącza się znowu i na wyświetlaczu pojawia się zazwyczaj ten sam czas, lecz mam wrażenie, że pralka "nie cofa" się w programie tylko dalej robi swoje. Po zazwyczaj 3 razy dłuższym czasie i kilku pauzach w końcu kończy pranie. Zauważyłem, że gdy wyciągnę wtyczkę na ponad 10 sek. po puszczeniu blokady uruchamia się znowu, lecz na znacznie krótszy czas niż jak włączy się sama. Zupełnie jak by coś się grzało, musiało wystygnąć i ponownie puszczało pranie.

Fachowiec sprawdził ją. Wszystkie połączenia kablowe i styki czyszczone, przelutowane podejrzane miejsca na płycie, silnik, czujnik temp. itd. są ok. Grzeje, wiruje, nabiera wodę, wypuszcza.

Moderowany przez Mirek Z.:

Tytuł tematu i pisownię postu poprawiłem - m.in. źle stawiane spacje przy znakach przestankowych, zbędne (i źle stawiane) wielokropki usunąłem.

0 1
  • SterControl
  • #2 08 Wrz 2017 21:09
    emil
    Poziom 15  

Witam.
    Miałem podobny przypadek w mojej pralce SIEMENS i okazało się, że "winny" był układ scalony TNY264 zasilacza impulsowego. Jak go zamrażaczem chłodziłem to pracowała cały czas, a kiedy cały panel zasilania i sterowania był wyjęty na zewnątrz to rzadziej się wyłączała co oznaczało, że ten układ scalony zasilacza wyłączał się po przekroczeniu pewnej temperatury - układ ten ma w swojej strukturze zabezpieczenie termiczne i to zabezpieczenie widocznie zaczęło działać trochę za "szybko". Po wymianie układu scalonego i profilaktycznie wszystkich kondensatorów elektrolitycznych zasilacza pralka "śmiga" bez problemów już od kilku miesięcy.

0