Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY SA-CT60BT - Nie gra,podejrzany klej

30 Sie 2017 15:57 1299 6
  • Poziom 20  
    SONY SA-CT60BT - Nie gra,podejrzany klej
    Witam
    Dostałem od rodziny do naprawy.Jest to sound bar ONE TIME USE(serwis nie daje nawet serwisówki).Reaguje na pilota,nic nie gra,napięcia są.Podejrzewam klej(coś a'la butapren)którym były przymocowane radiatory do scalaków(wykazuje dużą ale jednak rezystancję ,oznaczyłem je białą linią).Czy moje podejrzenia są słuszne?Ktoś może naprawił coś takiego.Na zdjęciu dopisałem czerwonym drukiem symbole scalaczków , może się komuś przyda to info.
    Jak/czym pozbyć się tego kleju ?Zdrapywanie raczej nie wchodzi chyba w grę bo to dwustronny druk SMD z drobnymi elementami.
    Czy ktoś,coś....?
    PS.kiedyś podobne awarie dawało się zdrapać(VHS HITACHI,monitory Barco)ale to w zamierzchłych czasach montażu THT.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Chyba jednak najbezpieczniej - mozolnie odskrobać mechanicznie - uważając, by nie uszkodzić płytki (ścieżek i elementów).
    Rozpuszczalniki mogą zniszczyć elementy plastikowe - np. gniazda.
  • Poziom 2  
    Witam mam pytanko. Udało się naprawic
  • Poziom 20  
    Odskrobałem ale to nic nie dało.Odpuściłem sobie(raz działa ,raz nie-dlaczego-?)
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem, jutro wizę do gościa co się zna na ty może coś poradzi.
  • Poziom 2  
    Witam udało mi się naprawić działa i jest ok. Został wymieniony mamy przetwornik czy coś takiego, ten klej wcale nie przeszkadza.
  • Poziom 1  
    Jaki był koszt naprawy?