Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTX 560 1GB - Gra Heroes & Generals zacina się.

30 Sie 2017 17:00 795 18
  • Poziom 5  
    Witam, zacznę od tego, że wpisywałem się już na nie jednym forum lecz nikt nie był na tyle sprytny, żeby wykryć, co powoduje zacinanie "zamrażanie" się w grze H&G.

Specyfikacja:

Płyta Główna ASUS p5kpl-cm

Procesor Intel Xeon 4 x 3.2

Dysk twardy 80GB

Karta Graficzna Gforce GTX 560 1GB

Pamięć RAM 4GB

Zasilacz Chieftec 450W.

Tak to wygląda, komputer jest ustawiony na maksymalną wydajność odblokowałem wszystkie rdzenie w msconfig odblokowałem całą pamieć RAM, w Panelu Sterowania NVIDIA jest wszystko na wydajność ustawione, poza tym wizualizacje ustawiłem na maksymalną wydajność. Komputer HDD/SSD/dysk po sformatowaniu, sprawdzałem czy ma jakieś wirusy i ani jednego nie znalazło; na dysku jest jeszcze 40GB wolnego miejsca, bo tylko mam H&G na nim.

I teraz mam pytanie czy jak bym wymienił kartę graficzną na 2 GB np. GTX 750 2GB przestało by mnie ścinać? Ogólnie mam cały czas max 60 FPS tyle, ile monitor odświeża - proszę o jakieś porady i pomoc z góry dziękuję.
  • Poziom 43  
    Inne gry, testy (3DMark, Unigine Valley) zachowują się tak samo?

Zainstaluj i uruchom HWiNFO64 (sensors only), następnie włącz grę, pograj z 10-20min. i zamieść screen z programu. Jeżeli problem występuje wcześniej to screeny z krótszego czasu!
  • Poziom 5  
    Nie miałem aż tak wymagających gier na tym komputerze słabsze gry zachowują się poprawnie już ściągam i odpalam grę.

Dodano po 46 [minuty]:

Mam screeny :

GTX 560 1GB - Gra Heroes & Generals zacina się.GTX 560 1GB - Gra Heroes & Generals zacina się.GTX 560 1GB - Gra Heroes & Generals zacina się.
  • Poziom 43  
    Nie wiem co dokładnie rozumiesz za te przestoje ale tu na pewno nie wyrabia już stary CPU.

Jeżeli SMART dysku będzie OK - zamieść screen z programu CrystalDiskInfo to moim zdaniem zostaje CPU.
  • Poziom 5  
    Hymm.. chodzi o to ze zacina mnie na sekundę puszcza i znowu zatnie wymieniałem procesor ale nie wymieniłem chłodzenia może od tego ? mam jakieś stare chłodzenie od intel core 2 ?
  • Poziom 43  
    Qassa123 napisał:
    ale nie wymieniłem chłodzenia może od tego ?

Nie.

Ten CPU jest już za mało wydajny do najnowszych gier - to jest 8 generacji wcześniej.

Zamieść jeszcze ten SMART!
  • Poziom 5  
    A pod moją płytę główną jest możliwość podpięcia czegoś lepszego?
  • Poziom 43  
    Qassa123 napisał:
    A pod moją płytę główną jest możliwość podpięcia czegoś lepszego?

Nie.
  • Poziom 5  
    A podkręcenie procesora da efekt :)?
  • Poziom 43  
    Co to dokładnie za Xeon? Bo z tego to widzę to i tak już pracuje na FSB400MHz i na posiadanej płycie więcej nie wyciągniesz!

Do większości nowych gier trzeba wymienić całą konfigurację czyli - Płyta + CPU + RAM.
  • Poziom 5  
    Zrobić screnna w grze czy z pulpitu?
  • Poziom 43  
    Zamieść screen z programu CPU-Z.
  • Poziom 43  
    Jakie jest zachowanie gry po ustawieniu nominalnych parametrów czyli FSB333MHz?
    Jeżeli takie samo lub gorsze to:
    Kasek21 napisał:
    Do większości nowych gier trzeba wymienić całą konfigurację czyli - Płyta + CPU + RAM.

... + oczywiście karta graficzna!
  • Poziom 5  
    Nie rozumiem jakich parametrów ? FSB

Dodano po 4 [minuty]:

Gra nie ma kosmicznych wymagań

Zalecane wymagania sprzętowe Heroes & Generals
    System operacyjny: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 64-bit
    Procesor: Core i3-550 @ 3.2Ghz / Athlon II X3 455 @ 3.2GHz
    Pamięć RAM: 4 GB
    Karta graficzna: GeForce GTS 150 / Radeon HD 5670
    DirectX: 9
    Wymagane miejsce na dysku HDD: 1.5 GB
    Pamięć karty graficznej: 1024 MB
  • Poziom 43  
    CPU w czasie gry obciążony jest w 100%.
    Pamięci RAM także mało.

Te podawane wymagania w większości gier to są minimalne!

Tak jak napisałem:
    Kasek21 napisał:
  • Poziom 5  
    A jak zmienić to FSB bo nie mogę w biosie tego skonfigurować ?