Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAMBOX - opinie - Telewizja światłowodowa

30 Sie 2017 19:26 8973 12
  • Poziom 30  
    Witam Panowie...

Chciałbym zasięgnąć opinii odnośnie telewizji światłowodowej JAMBOX.
    https://www.jambox.pl/
    W najbliższym czasie... lokalna firma będzie przyłączać światłowody w mojej miejscowości. W ofercie mają internet-telewizja-telefon voip
    Zastanawiam się nad telewizją. Oferują JamBOX, szkoda tylko, że najtańszy pakiet kosztuje 39zł. :/
    Jakie są wasze opinie ? Pchać się w to czy zostać w nc+ ? :)

Posiadam plazmę Panasonica.
  • Poziom 43  
    Na światłowodzie działa wszystko super ale te ceny mają kosmiczne.
  • Poziom 43  
    A jakie ich dekodery? U mnie dają jakiegoś Opticuma.

• Poziom 30  
    makaronmc napisał:
    Noo szkoda że najtańszy pakiet jest za 39zł :/

Za co te 39 zł. tv i jaki net ?

LeDy napisał:
    U mnie dają jakiegoś Opticuma.

Makabra

We Wro postawili nowe bloki i FTTH do każdego mieszkania do skrzynki nad drzwiami. No ale już do modemu skrętka leci ;D i z modemu do tunera. Znajoma narzeka, że tnie itd.

Niby ciągną światłowód a już do routera skrętka i tunera. Filozofii instalacji jest kilka.
  • Poziom 30  
    39zł to najtańszy pakiet TV, najtańszy net w bloku 100/8 49zł, najtańszy na wiochach 30/3 45zł.

Światłowód biegnie to routera, od routera skrętką do dekodera, kablem telefonicznym do telefonu.

Z tego co rozmawiałem.. telewizja nie zabiera prędkości.

Najtańszy tel 10zł, chyba 60minut na stacjonarne.

Nie wiem czy w pakiecie jest taniej :/

• Poziom 30  
    No to git a ceny nie są przesadzone. Cena jest w normie.
  • Poziom 30  
    A co sądzicie o wpisach które czytałem na forach... że jakość obrazu w JamBox światłowodem jest lepsza niż u operatorów satelitarnych ???

• Poziom 30  
    Za dużo czynników wpływa na jakość i nie można wprost tak stwierdzić.
    Ktoś kalibrował TV i sprawdzał na tym samym sprzęcie ? Były robione testy na tym samym materiale źródłowym. Wydaje mi się, że to chyba tylko subiektywne odczucia ludzi.
  • Poziom 30  
    Też mi się tak wydaję.. przecież to samo nam przesyłają.. tylko jedni światłowodem, a drudzy satelitą :/

Z zazdrością i niedowierzaniem.. czytałem wpisy na forach że w jambox mają lepszą jakość obrazu niż u dotychczasowego operatora satelitarnego :)
  • Poziom 9  
    Witaj.

Jestem użytkownikem jamboxa od ponad 1,5 roku. Jeżeli chodzi o jakość obrazu to jest dużo lepsza niż na cp którego miałem wcześniej. Co do instalacji do routera przychodzi światłowód a tuner z routerem jest połączony skrętką. Tuner z jakiego korzystam obecnie to MAG255, wcześniej miałem tuner MAG250 który lubił się zawieszać. Powodem zawieszania się tunera był mój tv z androidem, konkretnie sony kd-55x8509C. Od monterów mojego dostawcy internetu wiem że nie byłem jedynym ich klientem co mieli problem z android tv i jambox :-) ale uspokajając Cię od kąd posiadam tuner mag 255 koniec z zawieszaniem czyli 6 miesiąc mam spokój, a mag 250 potrafił zawiesić się ze 3 razy w tyg. Jeżeli chodzi o cenę to płacę 140 zł za pakiet internet 80mb i pakiet tv wielotematyczny + pakiet bajek +multiroom. Podsumowując precz z satelitą a mieszkam na wsi.

Co do jakości obrazu to z tego co się dowiedziałem to cp obcina jakość obrazu żeby mniej płacić. I coś w tym jest gdyż jak jeszcze miałem w domu cp i jamboxa na próbę to przełączają się pomiędzy tunerami to obraz był lepszy na tym samym kanale na jamboxie niż na cp. Jeżeli chodzi o transfer to przy ściąganiu tuner działa normalnie
  • Poziom 30  
    Tam gdzie pracowałem... mieliśmy MAG'i i Arrisy.. starzy monterzy zazwyczaj polecali brać Arrisa...

Ciekawe jak jest z jakością Jambox vs. nc+ ?? Osobiście posiadam nc+
  • Osoba Niesłysząca
    Witam. Czy ma ktoś z Kolegów do dekodera MAG 250 aktualizacje z Jambox bez umowy. Chodzi mi czy zmieni mi też logo?